1. 1.
  başkanlık seçimine gidileceğini yıllar önceden tahmin edip şimdi hdpye verirsek ilerde ikinci turda da onlar bize verir diye düşündüklerinden.
  -1 ... deli anlamindaki de
 2. 2.
  Alevilerin hepsi bir mi? Ne kadar önyargılısınız.
  2 -1 ... kaptanaga
 3. 3.
  çorum maraş ve sivasta katledildikleri için.
  2 -12 ... gezi parki direniscisi
 4. 4.
  Bumbala beni kemal dersimlerde Bumbala.
  -1 ... hakan yavas
 5. 5.
  "sanane yaprağım sana mı soracaz" diyesim geliyor.
  4 -3 ... hamitcan3
 6. 6.
  hangi bilimsel araştırmaya dayanarak bu sonuca varıldığını merak ettiğim sorudur.

  alevi oylarının arkasında işaret var da biz mi bilmiyoruz?
  2 ... oteki yuzde elli
 7. 7.
  (bkz: stockholm sendromu)

  Stockholm sendromu nedir?

  Bilindiği üzere zamanın birinde chp dersimde alevileri bombalamıştı. Bir bakıma katiline aşık olma durumudur.

  Katiline aşık olma olarak da bilinen stockholm sendromu, kişinin kendisine zarar vermek isteyen kişi ile gereğinden fazla empati kurması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. içeriğimizde stockholm sendromu nedir? Nasıl ortaya çıkar? Teşhisi nasıl koyulur? Nasıl tedavi edilir sorularının cevaplarını verirken stockholm sendromu örneklerine de değineceğiz.

  1973 yılında meydana gelen bir rehine olayında ilk kez bahsedilen bu sendrom, özelliklerini ve detaylarını bilmeyenler için inanılması zor sonuçlar ortaya koymaktadır.

  Yaşanan ve kayda geçen bu ilk olayda, bankayı soymaya gelen hırsız, banka memuresini 6 gün rehin tuttuktan sonra yakalanarak cezaevine konmuştur. Rehin tutulan memure, soyguncusu hakkında şikayetçi olmadığı gibi, hapis hayatının iyi geçmesini sağlamaya çalışmış, evlenmek olduğu sevgilisinden ayrılarak, hırsızın cezasının bitmesini bekleyerek kendisi ile evlenmiştir.

  Bir başka çarpıcı örnekte ise; terörist bir grup tarafından kaçırılarak 6 ay kadar bir süre ile onlarla yaşamaya mecbur bırakılan milyoner kadın, bu grup ile bir soygun yaparken yakalanmıştır. Benzer diğer olaylarda da görülen ortak nokta; mağdurların kendilerini mağdur eden kişilere karşı bağımlı hale gelmesidir.
  3 ... bim kamyoncusu
 8. 8.
  dışlananlar solcu olur. kendilerinden nefret eden Erbakan'a, Türkeş'e mi oy vereceklerdi.

  bu kadar basit lan.
  4 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 9. 9.
  sosyolojik, psikolojik, tarihsel nedenler yüzünden. çünkü tarihte yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen sol ve benzeri partiler din, milliyet vurgusunu sağ partiler kadar yapmazlar. aleviler içinde eşitlik, özgürlük, demokrasi söylemleri önemli olduğu için bu partilere oy verirler.
  4 -2 ... nadia nadia