bugün

şimdi sen ki türk kardeşim araplarla hz ömer döneminde tanışmış bir kişisin. sanane arapların kavgasından da gidip bu kavgaya dahil olup yok hz. ali halife olması gerekiyordu diyorsun?

saçma değil mi? sen durduk yere kendini nasıl oluyorda hz ali taraftarı haline getirebiliyorsun?

düşün alevi kardeşim, sen arapları hiç sevmezsin. şahsen ben seveninizi görmedim. sevmediğiniz arapların kavga edip bölünmesinden size ne? siz niye kendinizi farklılaştırdınız.

mantıklı olun, alevilik denen bizim uzaktan yakından ilgimiz olmayan bu taraftarlığı ve kendinize alevi demeyi biran önce bırakın.

not: ulan mal herif, ben sevgiden mi bahsediyorum? taraftarlıktan bahsediyorum.
herşeyden önce olay kızlı erkekli bir mekanda buluşulmasıdır.
baban mantıklı düşünse kondom takardı.
peygamber de arap. biz arap diye resulullah'ı sevmeyecek miyiz?

yanlış önermedir.
Aleviler Mantıklı Düşünse Deist Olur.
Alevi Yazar Varsa Bana Küfretmesin.
hz. aliyi savunma ve tutma kavramında konuşuyorsak mal olsa gene aleviliği bırakmazlar.
ulan,
peygamberimize karşı 2 defa savaş açmış ebu süfyan ve hz.hamzanın ciğerini yiyen hindin oğlu muaviyenin hz.ali' ye biat etmemesinde, savaş açmasında sen hz. aliden taraf değilsen veya tarafsızsan zaten bertarafsın.
bari konuşma arap savaşı falan diye.
Başlığı görünce istemsiz bir kahkaha attım.
Boşver kardeşim sen kafa yorma bize oldu mu. Takıl sen kendi inancında.*
Aliyyen veliyullah.
he he alevilerden saçmalamalar, anlayamazsınlar yine başlamış. he amk bi siz anlıyonuz! niyeyse onu da hep yarım anlıyorsunuz.

zaten hemen sünnilere saldır. banane arkadaşım ben safmıyım da taraf tutayım. Allah, Kuran, Peygamber bende daha ötesi yok. kim halife olmuş çokta ilgilenmiyorum.

ama soracak olursanız. benim halifem yavuz sultan selim han'dır auhauhauhauhau...
Saçma tespit. Alevi değilim. Sünni miyim onu da bilmiyorum. Alevinin zıttı Sünnidir gibi bir ifadeye oldum olası karşıyım. Müslümanım işte. Eğer hz. Alinin yolundan gitmek alevilikse ben de aleviyim. Ama alevilik adı altında sadece saz çalıp semah dönmek, cenabet dolaşmak, islamın tüm değerlerinden uzak yaşamaksa doğru bi yolda değilsin hacı. Zira "alevilik apayrı bir dindir, hz. Ali bizim tanrımızdır" diyen mallar bile peyda oldu artık. Aleviliği hz. Ali yolundan gitmekten öte görmek doğru değil. Hz.ali taraftarlığı bile doğru değil. islam düşmanlığı değil birlikteliği emreder. Sen alevilik ve Sünnilik adı altında islamın içinde iki farklı grup oluşturma derdindeysen yanlış yoldasın hacı. Sünniler olarak alevileri dışlıyorsan, sen de yanlış yoldasın hacı.
Alevi olmadığı belli kişinin söylemi.
Adam istediği gibi düşünür, inanır hemşehrim.
Yazarın mantık sınırlarını zorlandığı önermedir. evet şu an çok haklı buldum. o yüzden artık alevi değilim... Ayrıca Alevilik futbol takımı mı ki bırakıyoruz? biz insanların seçimlerinde özgür olduğuna inanır ve saygı duyarız. her ne kadar karşılığını alamasak da.
Alevi kardeşlerim, sünni kardeşlerim,
Aslında hepiniz toptan mantıklı düşünseniz islam'ı bırakırsınız.*
Toptan din bırakılabilir! Kendisi de sunniciliği bırakabilirler.