bugün

her ülkede olduğu gibi azınlıkta kalan kişilerin sık sık başvurduğu yöntemdir. alevi olabilirsin arkadaşım itirazımız yok siz bizim hiçbir ortamda biz sünniyiz dediğimizi duydunuz mu lan.
aslında artık bunu ifade etmek yerine, osmanlı dönemi kuyruk acısından dinini yaşayanlara rahatça saldırmak için Atatürkçü olduğunu iddia eden kitleye evrilmiştir. asıl üzücü olan ise gerçek Atatürkçü bireylerin isminin de böyle insanlar yüzünden kirlenmesidir.
görsel
Hiç görmedim. Şimdiye kadar tanıdığım tüm arkadaşlarım alevi olduğunu ancak bana güvenince söyleyebildi. 4 yıl birçok alevi arkadaşımla beraber çalıştım, çok az insan onların alevi olduğunu biliyordu.

Türkiye'de yaşayan insanların içinde en sevdiklerim hep alevilerin içinden çıkıyor. Şahane insanlar. Güvenilir, temiz, güzel konuşan, güzel düşünen insanlar. Keşke en baştan alevî olduklarını korkmadan söyleyebilseler.

Dediğim gibi ben şimdiye kadar her ortamda alevi olduğunu ifade eden birini görmedim ama çoğu sünni tanıdığımın aleviler hakkında korkunç yorumlarını dinledim. Konuşacaksan bunu konuşalım.