bugün

akit gazetesi yazarı metin canpolat denen organizmanın iddası. "13 değil, 12 şehidimiz var. bir asker aleviydi." demiş.

edit: adam yazar değil, okurmuş. şehir efsanesine kurban gittik sanırım. özür dileriz.
kısaca :
(bkz: alakaya maydanoz)
bunu diyen canlı nın kıymetli validesini hürmetle anmaktayım efendim. anlayan anladı*
akp zihniyetinin ne kadar rezil olduğunu gözler önüne seren düşüncedir.

adam vatan uğruna can vermiş bunun düşündüğü şeye bak.
bu ve bunun benzeri zihniyetlerin islam dinini baştan öğrenmesi gereklidir. alevi nedir, kimdir? sana bu konuşma hakkını kim vermiştir? seninde, hakkı vereninde aklını alırımdır.
başlığı tam 16 defa okuduktan sonra bır anlam vermeye çalıştım.. alevi asker olur ama alevi şehıt olamaz öyle mi?
alevi çalıştırılır, alevi asker olur, alevi her türlü işe koşar...
ama asla karşılığını alamaz. öldü mü arkasından dua okunmaz
evlenmek istedi mi kız bulunmaz
iş ister verilmez..
alevi olmak br özür müdür? yahut kusur mu?
47 kromozom mudur aleviler?
dnalarındakı dizilim mi yanlıştır?
bu neyın ayrımı?
anlam veremıyorum...
sünni bölücülüktür.
bunu diyen adamda sike sürülecek akıl yoktur. hoş, bende de yok galiba neden bu başlığa entry giriyorsam...neyse...
her zamanki islamcı fikriyatı. şaşmamak gerek.
kuran ı sadece duvara asıp hiç okumamış, neyin ne olduğunu bilmeyen gerzeklerin söylemidir.
(bkz: gece karşılaşılan garip yaratıklar)

(bkz: provakatör)

alevi asker şehit olmaz.
kürt asker şehit olmaz.
ateist asker şehit olmaz.
komünist asker şehit olmaz.
faşist asker şehit error hatalı giriş yapılmıştır.
satanist asker şehit olmaz.
emo asker şehit olmaz.
tek kelimeyle sıçmalık. adam gazeteye böyle bir iddia yazabiliyorsa sözlükte yazılan bazı zırvalara şaşmamak lazımmış.
bunları ibreti alem için sırf sevabına sabun yapacaksın gram vicdan azabı duymaz insan.

ek: salaklara-bağnazlara-takiyyecilere-samimiyetsizlere-dalkavuklara ve allahı kankası görüp kendi dinini yaratanlara karşı gerçekten faşist düşünceler besliyorum ve elimde olsa hepsini yok ederim dünya üzerinden.
halk arasında vatan uğruna can verene şehit deriz. lakin öteki tarafta şehitlik mertebesine kim erişir bilemeyiz ona allah karar verir. bu şekildeki bir fikir beyanatı ise allaha şirk koşmak demektir.
"30 yıldır etnik ayrımın körüklendiği yetmedi, bir odun da mezhep fırınına atalım" derdinde olan vatan haininin söylemidir. Başka açıklama bulamadım ben.
(bkz: bunu diyen insan olamaz).
şehitlik mertebesi müslümanlar için olan bir olgu olduğundan normaldir.
türk-kürd ayrımını yapan zihniyetin bi' diğer zırvasıdır.

ulan allah'sızlar, iyi bakın buraya... darbe öncesi ve sonrası sol-sağ dediniz, yıllardır da türk-kürd diyorsunuz. şimdi yetmedi, alevi-sünni muhabbeti mi başladı? yeter be oğlum. mezarında sızım sızım sızlayan atalarımız için yeter. trakya'sından hatay'ına; izmir'inden artvin'ine kadar uzanan bu şehit kanıyla sulanmış topraklar bizim, bu vatan bizim. kendinize gelin.

not: türk oğlu türküm.
bu durum milliyetçilikle alakalı değildir bu durum "vicdan yoksunluğuyla, ahde vefayla, insan olmayla, değerlerle" alakalıdır. ve bu şahsın bünyesinde bunlardan gram olsun yoktur. bunun sünnisi şiisi yoktur insanlığın tarafı mezhebi olmamalıdır. ve bu adam sözde "dini" bir gazetede yazmaktadır. senin dinin bu mu? dışlamak mı?

ek: sen şehit demişsin dememişsin merak etme hiç birimizin sikinde değil senin demenle olmuyor bu işler bizim dememizle de olmuyor. ulan tamam hadi belki değildir (misal) akaide göre şeri hükümlere göre ya da ne bileyim tefsirlere baktığımızda belki bunun böyle olmadığı doğrudur ama bunu dışlar gibi öteler gibi fesatlık ve hasetlik içinde dile getirmek nedir? şehitlik yazılı kanunlarla mı alınır verilir? ki bence şehitliğin dini bile olmaz ya neyse girmiyorum şimdi bu kendime ait hiç bir dayanağı olmayan bi düşünce sizin islama da uygun değil zaten.
kaynak: götüm

Metin canpolat: akit yazarı filan değil okuru. Okuru bile değil belki de provokatör. Bilip bilmeden, araştırmadan başlık açarsan böyle göt olursun işte. Azıcık araştırırsan, kim ne demiş, ne yapmış anlarsın. Bu kadar insanı da gıybet etmeye yönlendirmezdin. Internette araştır bakalım bi tane haber var mı? bununla ilgili.
Siz uludag sözlük yazarları kin kusarken, araştırdınız mı? Herşeyden önce, Böyle bişey olsa yandaş medya uyur muydu?
yahu bu adamın yazar olması okur olması neyi değiştirir? aaa bak tüh tüh yazarmış özür diliyoruz mu olacak ne olacak? o zaman ne olur sözlerimizi yazar değil "okur" olarak değiştiririz yani yanlış kişiye saydırmamışsak sorun var mı yok mu? bence yok. çekilebilirsiniz.

ek: yazar değilmişmiş okurmuş eee bu akitin tuvalet kağıdı olmadığı bu adamın da sütü bozuk olmadığı anlamına mı geliyor?
ülkücü, muhafazakar-dinci ve kürtçü tayfanın altını eşelerseniz altından faşist-islam çıkacaktır. (kazı-kazan hesabı) olağanüstü verilere gerek yok, sözlüğü takip edenler farketmiştir zaten.

askerliğimden örneklersem; terör bölgesinde acemi eğitimi aldığımız dönemdi. (hassas bölgelerde acemilikten sonra dağıtım yoktu, aynı bölgede kalırdınız) eğitimi iyi dereceyle tamamlayanlar (genel spor ve atış) görevlendirildiler. ama ilk günler atıp-tutan ülkücü arkadaşlar ''ben şöyle-böyle rahatsızım'' şeklinde revire gitmeye başladılar. oysa hem türk hem de alevi olan ben gönüllü olarak o dağlarda aylarca gezdim. hadi beni siktir edin.

kurtuluş savaşımızda kayıtsız-şartsız destek veren yine biziz. hadi onu da geçin, öve-öve bitirilemeyen osmanlı'nın vurucu gücü yeniçeriler de bektaşi (alevi) mezhebine mensuptur.

bir yerlerde feci cehalet var ama ''allahın sopası yok'' derler. bu cahil halk kendi sonunu kendi getirecek gibi.
tabiki de bunu diyen müslüman olamaz. Hiçbir şekilde tasvip etmiyorumda zaten. Kaynağı olmayan bir haberi, bir yayın kuruluşunu ve bir insanı linç etmek, karalamak adına, körükörüne hareket etmek yanlıştır. Iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demiş atalarımız. Hadi kendimizi o insanın yerine koyalım ve iğneyi kendimize batıralım. Bakalım canımız ne kadar yanıyor.
aleviler askere gitmese mi sorusunu akla getirir.
allah ile kul arasına girmeyi marifet sanan beyinlerin üretebildiği laftır.

ee ne demiştik, beyin bedava.
yazıldığı anda sahibini kafir eden cümledir. kural açık: müslümana kafir diyen dinden çıkar.