bugün

ne yazık ki ekşi sözlüğü banal ve okunmaz kılan şeylerden biri* maatteessüf, tikkyler üzerinden artık başarılı mizah yakalanamamaktadır. zamanı dolmuş modası geçmiş orjinalikten uzak kalmıştır.
ekşi sözlüğe göre "sözlük klonu" kendi iç benliğine göre ise özgün olduğunu iddia eden bi kurumun en azından kalifiye olabilmeyi başarabilmesi gerekir. diğer sözlük çalışmaları gibi bizim sözlüğümüzde de ekşi sözlüğün sığ ve bayağı yönlerini dahi gelip espri malzemesi yapmaya çalışan bi çok yazar var.
sözlük olarak burda tasarıma fikire bir eleştiri getirmiyorum yani bir sözlük daha ne kadar değiştirilebilir ki?
sorun, yapan yöneten kodlayan kişilerde değil bilinç altında sözlük klonu olduklarını kendine yedirmiş bunu dışa vurumda ise şiddetle reddeden yazarlarda.
başlığın anlatmaya çalıştığı konuya tekrar dönecek olursak, ilk zamanlarda gerçekten gayet komikti bu tarz başlıkları okumak hatta başlıkları görmek. ancak zaten salaklıklarıyla anlatılmaya çalışılan tikky arkadaşların yanına ne koysanız kara mizah gibi durup bizi eğlendirebiliyor. "tikky ve uzaktan kumanda", "tikky ve cehennem", "bir tikkynin şark sofrasında rakı balık yemesi" gerçekten bu tarz şeyler yazılıp cizilebilir bunların başlıkları açılabilir komik de olabilir. komik dahi olsa artık bıkkınlıktan insanların buna güleceğini tahmin etmiyorum.

olayın bu boyutu gerçekten kabul edilebilir birde ikinci kısmı var ki orasının var olduğuna inanmak istemiyorum.
umulur ki bir kısım arkadaşlar kendi salaklıklarını, başkalarının salaklıklarını ve dengesizliklerini anlatarak örtmeye çalışmıyorlardır.
aslında uuserın* demek istediği*
meali*;
-hahaha bakın ona ne kadar mal şu tikiye bakın konuşmayı bile bilmiyor.
evet gülün ona gülün ki benim salaklığım ve mallığım örtbas olsun ne kadar salak değil mi ? oysa ben, bu salaklıklarını dışarıya vurarak ne kadar zeki olduğumu gösteriyorum değil mi ?

mizah klişe kaldıramayacak kadar interaktifdir.
tiki miki bu kimin ziki.