bugün

6’lı masa tekrar dağıldı. Böyle olacağı zaten belliydi. Ümit Özdağ doğru bir duruş sergiledi.
6lı masadan kalktığı an siyaseten bitmiştir.
Bankalar varlık şirketlerine tahsil edemediği alacaklarını %70-80'e varan oranlarda devrettiği için aktrollerin dediği gibi hayal olmayan vaattir. Bu haliyle sıçmamıştır.

Mesela x bankasının 10 lira alacağı var ama alamıyor diyelim... varlık şirketine diyor ki; 'sana ben bunu 2 liraya Satayım, alabiliyorsan sen al.'

Yani ne oluyor? 8 lirasından vazgeçiyor banka. Yani bu ne demek? Meral Akşener varlık şirketlerini aradan çıkartıp bu borçları çok cüzi bir miktarla kapatabilir.

Tabi sabah akşam a haber izleyen aktrollere ne anlatıyoruz amk?
Hem de akplilerin ağzına ağzına ahahah.
Yasal takibe takılmış 4.5 milyon borçlunun borcunu satın alacak, öğrenci, emekli, asgari ücretlinin borcunu silecek, geri kalanını faizsiz 10 yıl yapılandıracakmış hanımefendi. Yahu sanki kendi cebinden ödeyecek. Yine borcunu zamanında ödemiş, ayağını yorganına göre uzatmış dürüst vatandaşın sırtına bineceksiniz.

Kimse kabul etmese de El ile tutulur tek aday Temel reis. Ama bizim muhalif kesim de koyun olduğu için %5'i zor alacak. Açık ve net söylüyorum Akşener ikinci tura kalırsa oyumu rte'ye atarım. Böyle saçma seçim vaadi olmaz.

Edit: şu durumu idam ile kıyaslayan sıgırlar var. Artık alakayı ben çözemedim.

Ayrıca yapılmsyacak şey değil, evet yapılabilir. Ama neden yapılıyor amk. Herkes ayağını yorganına göre uzatsın. Biz mi dedik evkurdan 48 ay taksitle iphone alın diye.