bugün

Eve gelen her çocuğun telefona bakıp

-araba oynacam ben demesi.
insanoğlunun ne kadar iradesiz olduğu konusunda ayna görevi görüyor. Diyor ki lisan-ı haliyle "efendim sen kocamaan insanoğlusun aya çıkıp gelen atomu parçalayan versiyonların var ama sen beni bacağından kolundan bir çok uzvundan daha fazla kullanacak kadar bağımlısın bana" gerçekten acınacak durumdayız vesselam.
internet paketinini hemen bitmesi, (4 gb olsa yine yetmez ağa)
pilin çabuk bitmesi, (bu pili geliştirmeliler amk bu nedir 1 gün anca gidiyor)
hassas olması, (mazallah elinizden bi düşüverirde ekranı kırılırsa note 3 ün mesela geçmiş olsun geçmişler olsun)
pahalı olması, (en iyinin kötüsünü alacak dahi olsanız en azından bi 1300 tl yi gözden çıkarmalısınız)

ama iyi yanları kötü yanlarını döver.
telefonların özellikleri geliştirildikçe dayanıklılığı azalıyor. eski telefonları düşünün balkondan düşerdi vs sağlamdı.
note 2 otobüste düştü camı paramparça oldu.
Akıllı telefonlarla o kadar çok vakit geçiriyoruz ki örnek vermek gerekirse 3.4 arkadaş yemeğe çıkıyoruz aslında amacımız uzun süredir görüşmedigimiz için laflamak herkes yyemeği beklerken kafayı indirmiş akıllı telefonundan sosyal hesaplarina bakıyor yada oyun oynuyor yemek yerken konuşan olmuyor sonra hesabı ödeyip dağılıyoruz gördüğünüz gibi arkadaşlar bağımlılık yapıcı ve asosyallestiren bir yapısı var bu akıllı telefonların.
eğer akıllı telefon sahibinden daha akıllıysa büyük sorundur.
Sahibini aptallaştırması.
mekan seçimlerinizdeki en önemli faktör 'priz yanı masa'dir.
Diyaliz makinesine bağlı hasta gibi yaşamaktır.
Etrafınızda sürekli "ver bi faceye gireyim" diyerek şarjınızı ve internet paketinizi bitiren insanların olması.
Telefonun kullanınca şarjının yüzde 2 şer 2 ser bitmesi.
Akıllı telefonumun hiçbir kötü yanını görmedim. Hem şarjı az yiyor hem de interneti. Telefon ne diye merak edenler için note2.
Klasik bir cevap olarak; insanları reel hayatta yalnızlaştırıp sanal ortama esir etmesi.
Kabul edelim çoğumuz telefonumuza bağımlı hale geldik.
Zaman kaybının dibine vurmayı sağlaması.
Bataryanın erken boşalma sorunu olması.