bugün

akıllı kadın cesurdur. erkek gözünden şekillenmiş toplumun kalıplarına, klişelerine aldırmayan, kendi doğrularıyla yaşayan biridir. toplumun kendine biçtiği yavan, yalın,geride kalan rolü oynamayı reddeden bir devrimcidir.
o ne der? bu ne der? gibi takıntıları olmayan, kendini çok iyi bilen kadındır.
başkaları'' eksik baba figürü, travmatik ilişki, özgüvensizlik, ego, daha iyi biri'' gibi kulplar takarken hayatını yaşayan kadındır.
akıllı kadın aynı zamanda zekidir. gördüğü herkesle şansını denemek yerine,istediği erkeği seçer ve elde eder. ama bunu yaparken de saf kadın izlenimi yaratmaktan geri kalmaz.
akıllı kadın detaycı ve programlıdır. hayatının bütün evrelerinde bu özelliğini korur.
akıllı kadın aynı zamanda bakımlı kadındır. bunu başkaları için değil kendini iyi hissetmek için yapar.
bu başlığa entry girmeyen kadındır.
"akıllı kadının başı ağır gelir erkeğin omuzuna!"
"akıllı kadınların “konuşacak çok şeyleri olduğu için suskunlukları da büyük olur” akıllı kadınlar salağı oynayamaz. akıllı kadınlar kendilerine haksızlık etmez. akıllı kadınlar “mış” gibi yapmaz. akıllı kadınlar aşıkken de akıllıdır. bu yüzden hep yalnız kalırlar.."
*
adamın biri şeytanı yakalamayı çok istiyormuş. sormuş soruşturmul ne yaparsam yakalarım diye. 40 gün sadece ibadet ediceksin demişler. o da öyle yapmış ve 40 günün sonunda şeytanı yakalayıp bir şişeye hapsetmiş. karısına "ben bi dışarı çıkıyorum.sakın o şişeye dokunma" demiş. ama kadın ya merak etmezse olmaz. almış eline şişeyi,evirmiş çevirmiş. ve kapağını açıvermiş. şeytan hemen fırlamış şişenin içinden.

"seni aptal kadın kocanın 40 gün uğraştığını 1 sn de mahvettin." demiş.kadın:

"ne yaptım ki ben?" demiş.şeytan:

"ne olucak.beni şişeden kurtardın.oysa kocan ne çok uğraştı." kadın:

"ben öyle bir şey yapmadım ki." şeytan:

"az önce şişenin kapağını açan sen değil miydin?" kadın:

"evet nolmuş?" şeytan:

"işte sen kapağı açınca herşey mahvoldu. ben serbest kaldım."

"sen hiç o şişenin içinde değildin ki." şeytan:

"kör müsün be kadın şişenin içinde çıktım ya!" kadın:

" sen o şişenin için nasıl sığıcaksın ki?" şeytan:

"giriyim de nasıl sığdığımı gör." der sinirle ve şişeye girer. şişeye girmesiyle kadın kapağıını kapatır. kadın:

"bak kocamın 40 gün uğraştığı şeyi 5 dk da başardım." der.şeytan bunun üzerine:

"allah ım madem kadını yaratacaktın beni neden yarattın." der.

kıssadan hisse:aptal kadın yoktur. aptal gibi davranıp sizi yönlendiren kadın vardır.
gösterip vermeyen kadındır.
gururunu aşkının üzerinde tutan kadındır.
Erkekler akıllı kadınları severler, ne var ki zamanla bu akıl yarışında yenilince kızar, küser ve ağlarlar. Tıpkı yenilgiyi hazmedemeyen çocuk gibi... akıllı kadınlar aslında erkeklerin hiç büyümeyen bir çocuk olduklarını unutmazlar ve akılları sayesinde her zaman onların istediğini yapıyormuş gibi davranıp, kendi bildiklerini uygularlar.
Akıllı kadınları yanlarında taşımaktan hoşlanan erkekler, zamanla onlardan kaçmanın yollarını ararlar. Çünkü kadın zekasıyla üstünlüğü ele geçirmiştir. Erkekse kendini eksik ve güçsüz hisseder zamanla... Hem akıllı kadından hoşlanır, hem de akıllı kadından korkar ve kaçar. Yaşadıkları ilişki boyunca yanındaki kadının aklıyla övünürken, o zeka kendilerine karşı kullanıldığında öfkeden çılgına dönerler, kabullenemezler... bu yüzden akıllı kadınlar genelde yalnızdır.
evde kalma ihtimali olan kadındır. kimseyi beğenmez bunlar.
çekicidir.
sessiz ve derinden....
erkekler tarafından fazla sevilmeyen kadındır.
zira, erkekler, akıllı, kültürlü, aklı başında, entelektüel, fikir sahibi, araştıran, okuyan, bilen kadınlardan pek hoşlanmazlar.
çünkü erkek, bu tür bir kadının kendisinin bir adım ötesine geçme potansiyeli olduğunu bilir.
çoğunlukla erkekler için,arka planda kalacak, saf, kandırılabilecek, kendisinin önüne hiçbir zaman geçmeyecek bir kadın her zaman daha iyidir.
ekonomik özgürlüğünü almış,kendini ve çevresindekileri geliştirmeye çalışan,zekası bakışlarında gizli olan kadın bence ve iyi bir evlat iyi bir anne ve iyi bir eş olayı becerebilen kadın.
göt olmayı hazmedebilecek erkek arkadaşı vardır bunların. malum o zeka ile illaki göt olunacak bunu da sorun etmeyecek bir erkek. zira erkek salaksa zengindir. başka bir şey olamaz. orada da zekasını konuşturmuştur bu karı.
sustuğunda çok şey söyleyebilen kadındır.