bugün

soktumu tam sokan erkektir. zehri çok seri salar.
tahmin edilenin aksine cebinde akrep yoktur. paylaşımcı ve bonkör erkeklerdir.
burçlarla hiç ilgisi olmayan biri olarak, kalabalık ve yeni ortamlarda senin "burcun ne" sorusuna akrep diye atlayıp sonrasında gelen tepkiler sonunda "ulan ben ne pis bir herifmişim haberim yokmuş" gibi triplere girmeme neden olan burç. yaptığım araştırmalar sonunda o kadar kötü bir burç olmadığını sözlükten öğrendim. sevdiği insan onun için tektir. sevdim mi tam sever. kinci bir yapısı vardır ve kendisine yapılan kötülüğü deve gibi 50 yıl içinde tutabilir ve yeri zamanı gelince bunun acısını çıkarmayı bilir.

(bkz: acımam sokarım)
gozleri -isabet ederse bakislari- deler gecer. 'soktu mu tam sokmak'tan kasit bu olsa gerek. bakti mi tam bakar, gordu mu gorur. bi kindarligi falan yoktur; ama unutmaz hic bir seyi unutmaz, gerekirse yazar. 6. hisse dair tum cakralari aciktir, kac km.den sezer bunlar olacaklari..hostur, seveni de vardir; nefret edeni de. ki zaten nefret edilen olmayi da ister. siradanliktan hoslanmaz, siradan olmak mutsuzluk sebebi olabilir. bi akrep ne kadar siradan olabilir? tartisilir. ama iste kucumser bazen kendini, bazen de o kadar yukselir ki egosu, ezilirsiniz.

sunu da belirtmek isterim: en az 2 sini yakindan tanidim, bu yuzden gozlemlerimi de aciklamakta bir sakinca gormuyorum.
-gamsiz oluyorlar. (ya da gamsiz agir gelmis olabilir, yani daha rahattirlar bir basaga bir yengece oranla.)
-giciktirlar; sinir oldugunuzu gormek onlari daha da eglendirir, keyiflendirir.
-korkunc gozlem yetilerinden gelen korkunc bir taklit yetenekleri vardir.
-sessiz sakin falan olduklarini sanmiyorum. arkadas ortami vs. ziyadesiyle kafa sisirirler. ama sus deyince susuyor en azindan laftan anliyor.
-bir de su var: candan ercetin, capkin sarkisini bunlar icin yazmistir. yere baksa da yurek yakabilir, aman dikkat.
boğa kadını ile iyi tokuştukları iddia edilen erkek grubudur.
çok fena sevişir. *
karşı cinslerle olan diyoloğunun yüzde doksanını belaltının hatrına yapan erkekler olup, kadın milletinin en sevmeyip, en çok yanında olduklarıdır.
tek bir iyi özellikleri bile olmayan ve neredeyse tüm kötü özellikleri bünyesinde barındıran burçtur.

kendini beğenmiştir, aşırı kıskançtır, soğuktur, serttir... falan filan.
tek iyi özelliği sevince gerçekten bağlanması ve sahiplenmesi.*
biraz terstirler ama özlerinde iyi insanlardır, valla iyiler be.**
görünce kaçı(nı)lması farz olan erkektir. bir de kıskançtır ki aa dostlar.
sevdiği kadını sahiplenen, sürprizler yapan, ince ruhlu erkektir. sevdiği zaman, ölümüne sever. maddi, manevi fedakarlık yapar. kadına, kadınlığını hatırlatan erkek olarak bilinir. * * * *
kadın ıcın ıdeal sevgılı ve es adayıdır .
Adı üstünde, akrep gibi sokar adamı. içten pazarlıklı, kıskanç, ahlak anlayışı sıfır! Kıskançlık krizlerine girer. Aşkta, yatakta, işte, ilişkilerde hayvansıdır. Duygusuzun tekidir. Çoğu akrep eninde sonunda korkunç bir cinayete kurban gittiği de duyulmuştur.
bakmasına, konuşmasına gerek yoktur..Yanınızda dursun enerjisini hisserdersiniz.
kendinden emin tiplerdir. cok seri sekilde pratik cözümler üretip, herhangi bir güc durumda dahiyane fikirlerle sasirtabilir insanlari. kreatif yönü ve sezileri kuvvetlidir. zamanlamayi iyi ayarlayabilirler. gizli dünyalari vardir, kimseyi kabul etmezler, gizli dünyalarina kabul ettikleri kisilerde herseyi göze almistir zaten.
kafa s.kmeden muhabbet cevirebilen, ince esprili adamlardir. ibnetor astrologlar hep negatiflerinden bahseder. iyi anlastigi burc yoktur! sadece kendileri vardir, mecburi olarak iyi gecinmeyi denerler ve kendilerini kontrol ederek diyaloglari ilerletirler.
akrep burcu erkegi muhabbeti dönüyorsa bir yerde, yirtik dondan cikar gibi gelir boga burclari. kiskanc derler akrepler icin evet kiskanctirlar ama sadece sevdiklerini. bazi yirtik don burclari gibi karakteristik özellikleri ve ilgi merkezi olmayi s.klemezler bile. jest, mimik ve ses vurgularini cok iyi kullanip karsi tarafi etkileyebilirler. ikna kabiliyetleri kuvvetlidir. samimidir ama kullanilirsa s.ker atar. *

edit: nerden bilcem olm, 27 yillik ben iste.
oğlak burcunun ideal eşidir.*
nedense kadını da erkeği de gözlerinden anında belli olan burçtur bu akrepler. akrep kadını soğuk ama iyidir. lakin akrep erkeği ilk tanıştığınızdaki olgun, sakin insan asla değildir, görünşe aldanmayınız.
diğer 11 burcun erkeğinden hiçbir farkı olmayan erkektir. fark varsa bunun burçla kesinlikle bir ilgisi olamaz.
bazen gereğinden fazla duygusal olan burç gurubu.
Bazen ne bazeni lan her zaman kötü tanıtılan burç.

kıskanç, kibirli, sekse düşkün *, asabi, hırlayan gürleyen...

genç bayanlar bir de beni tanısa bu burc erkeğine karşı olan tün önyargılarından kurtulacaklardır.
benim akrep burcu erkeği bir arkadaşım var. tam 4 senedir doğum günümü unutmadı, ne zaman bunalıma girsem hep yanımda oldu , aramızda herhangi bir aşk yok ve ben balığım ama yorumları okuyunca canım arkadaşımı bir an şeytan gibi gördüm. kötüsünüz ya! arkadaşlık hatırınızda kalmamış. burç burç diye diye candan sevenleride silip atmayın bir kerede.
çok iddialı olmamakla birlikte gözlemlerim sonucu ulaştığım şudur ki; sözlerinin erleridir bu türler.birşey söylediğinde ardından söz veriyorum demesine gerek yoktur, ağzından çıkmıştır, boşa çıkmamıştır, üstünde düşünmüştür, yapar.
Obsesif kompulsif davranışlara sahip olan erkektir. Söyledikleri ve yaptıkları ancak kendisine örnek olabilecek bir kişiliktir. ne bok yiyeceği hiç belli olmaz, yeri gelir sokar sizi. çok küfürbazdır. dönektirde. kim güçlüyse onlardan yanadır. ateş grubu ve boğa erkeğinin en azılı düşmanlarıdır. anlaştıkları görülmemiştir. anlaşsalar bile içine girince bu iş bozulur. oyuncudur kendisi, insanlarla oynamayı çok sever. en iyi yönü mücadelecidir. parayı çok sever.
ne hikmetse astrolog denen kişilerin diğer burçlara çok iyidir güzeldir müthiştir yazdıkları halde, nefretlerini kusmak için seçtikleri burçtur. tamam çoğu doğrudur, kötüyüzdür ama bu kadar da vahşi olmaya gerek yok ki diye isyan ettirir.
sevgisiyle nefreti arasında denge kuramayan erkek.severken aynı zamanda kin de tutmayı becerebilen erkek.
hem size kızar, öfkelenir hem de sizden kopamaz böyle de bişey...bu özellik ilginç yapıyor tabi onları.

diğer taraftan araştırmaya, okumaya ögrenmeye de ilgisi var.
aynı zamanda dominant olmaktan hoşlanıyorlar, hep benim dediğim olsun benim istediğim gibi gitsin herşey isterler.
duygularını tam olarak ifade edemiyorlar, ancak siz sezebiliyorsunuz...
-aşırı kıskançtır.
-sevgisiyle baş döndürebilir.
-herkesin kendisini sevmesini ister; ancak sevdiğinize inanması zordur.
-gözleri etkileyicidir.
-cimridir.
-unutkan olduğunu iddia etse de müthiş bir hafızası vardır.
-acımasız ve kincidir. çok iyi rol yapar, yalan söylemekte ustadır.
-tüm kötü ve olumsuz özelliklerine rağmen masumiyetine hayran kalırsınız.
-zekidir, düşündürücü tartışmalara girmekten, zeka yarışı yapmaktan ve bu tartışmalardan galip çıkmaktan çok hoşlanır. eğer haksızsa sonuna kadar savunur da kendini. hiç pes etmez.
güncel Önemli Başlıklar