bugün

http://www.youtube.com/watch?v=NEMJelVdLy8

görüşümüz ne olursa olsun her zaman kendimizi sorgulamalıyız.

http://www.youtube.com/watch?v=jhwWev0jYMc

zamanında alkış yağmuruna tutanlar şimdi nasıl oldu da bu kadar nefret edebildiler.

edit: akpli diye genelleme yaptım evet çünkü 1 akpli vekil de çıkıp biz zamanında bu fetöyü içimizde araştıralım dememiş 1 tane

çıkmaz mı çıksaydı bugünleri yaşamazdık o yüzden gönül rahatlığıyle genelleme yapıyorum ve bu da yetmezmiş gibi

muhalefet partilerinin sunduğu bu teklifi geri çevirmiştir. Ek olarak bir akp seçmeni iseniz ve yukarıdakilere bakıp direkt

benden nefret edebiliyorsanız siz zaten kendini eleştiremeyen kutuplaşmış birisiniz.
bilinçsize hakarettir.
onu da geçtim koskoca amerika birleşik devletleri başkan yardımcısını karşılamaya, ankara vali yardımcısını görevlendirdiler. yok artık bilinçsizliğin bu kadarı.
bu başlığın yandaki kızlı başlıklardan daha az değer görmesi üzücü bir durum.
çomarlardan ve sıkmabaşlardan başka ne beklenir ki insan gibi davranmalarımı, çok şey bekliyorsunuz.
14-15 senedir ülkeyi başarıyla yönetmelerini görmezden gelen yurdum insanı sanal tespitidir.
devlet hizmeti anlayışını sadece yol ve köprü yapımından ibaret sanmaları göz önüne alındığında gün gibi görünen gerçektir.

kendi düşüncelerinin sorgulanmasına tahammül edememeleri de büyük bir bilinçsizlik örneğidir.

örnek:

akpli:

- asgari ücreti 1300 yaptı adamlar daha ne yapsınlar?

karşıtı:

- olm zaten asgari ücret 1000 liraydı 100 lira da asgari geçim indirimi alıyordun eder 1100 lira. e yapılacak yıllık zamla beraber toplam 1200 lira olacaktı. 100 lira fazla verdiler, şimdi onu da zorunlu emeklilik primi diye geri alıyorlar. aldığın yine 1200 lira. buna ne diyeceksin?

akpli:

- ne diyon lan sen ibne, akpden öncekiler ne yapmış ki konuşuyorsun hem benim türbanlı bacıma işedi onlar.

karşıtı:

- tamam tamam haklısın. peki nerede yaşıyorsun? araban falan var mı?

akpli:

- ankara' da yaşıyorum. ne arabası amk ayın sonunu zor getiriyoruz.

karşıtı:

- lan olm hem ankara' da yaşıyorsun hem araban yok hem de ayağında donun yok. köprüye ne diye sevindin bu kadar?

akpli:

- olm bak skerim adamlar mis gibi yaptı köprüyü. vatan haini misin lan? dünyanın en yüksek köprüsü işte, gitmesek de geçmesek de o köprü bizim köprümüzdür. sen ne anlarsın.
yönetilmeyi, bir ihtiyaç bir marifet sanan, birey anlayışına sahip olmayan kalabalık.
(bkz: akplilerin aslında çok zeki olması)

neden mi? çıkarları uğruna oyunu sattıkları için. malız lan biz, yasla sırtını rahat et neyin kafasındayız. yok ülke gidiyor yok bilmem ne. zaten giden gitti bari yolumuzu bulalım.
Bir gün otobüste şu konuşmaya şahit oldum;
Genç adam(20li yaşlarda): uçan savaş gemisi yaptık abi, görünmez olabiliyor(avengers'daki gemiden bahsediyor).
Yaşlı adam(50li yailarda): yok be olum yalandır o.
Genç:gördüm abi ben.
Yaşlı:yok yaav. Vay anasını be.

Bunları duyduktan sonra kulaklığı takıp dombra dinledim ve dedim ki 'vay anasını be'
bilinçsiz olmalarından ziyade kendilerine has bir tarzları olduğu kesin olan seçmen kitlesidir. bir kişinin emri ile sokaklara dökülüp 1 kişinin emri ile evlerine çekilip sonra da bunu vatan aşkına yaptıklarına inanacak kadar nohut bir iradeleri vardır. kula kulluk etmeyi din ona laf söyletmemeyi siyaset, onu canları pahasına korumayı cesaret sanırlar. düzen nasılsa ona göre hareket edecek kadar amfibik bir yapıları vardır. genelde okumaz ve düşünmezlar doğru yanlış ayrımının ne olduğu onlara mutlaka söylenmelidir. beyinlerini kullanmazlar bu davranışları ile de tam bir deniz anası formunda yaşarlar. aldıkları abdesti temizlik sanır günde 1 kere alınacak duşa laf söylerler. inanan kesim oldukları tartışmaya bile açık değildir. neye inandıklarını genelde bilmezler. çoğu ticaret ile uğraşır ama ticarette ne kadar dalavere varsa hepsini bilirler. ve menfaatleri uğruna mevkii, adam ya da rüşvet kullanmaktan çekinmezler. toplumda mevkii sahibi bir tanıdıkları varsa her fısrsatta ona yanaşır ve menfaat sağlarlar. bu anlatılanlardan sonra aslında bilinçleri gelişmiş olduğu bir sonucuna ulaşabiliriz.
GDO lu tohumun ülke genelinde bir zeka geriliği getirdiği aşikar akpli olsun olmasın.
Ayı zor getiriyoruz diyenlerin babalari daha önce hem ayi zor getirip hemde hastalandığında hastaneye verecek parasi olmayıp evdeki antibiyotikle duzelmeye çalışan kişinin oğludur. Kim bilinçsiz bu tabloda sende olan beyin bizde yok mu sanıyorsun.