bugün

enteresan insanlardır. bir tanesini tanıyorum ben milletvekili idi. hatta tayyip'in kader arkadaşı idi. erbakan ile arasının açılmasına sebep olan kişiydi.

--------------hasan mezarcı-------------------------
1991 milletvekili seçimlerinde recep tayyip erdoğan'ın necmettin erbakan ile zıtlaşmasının sebebidir. tayyip kendisini desteklerken, necmettin erbakan ali oğuz'u göstermek istemiştir. sonuçta tayyip baskısı ağır gelmiş ve meclise kendisi girmiştir. tayyip'in kendisini destekleme sebebi, tayyip'e bağlılığının yanısıra, hasan mezarcı'nın da kendisi gibi gürcü kökenli olmasıdır.

atatürk'e hakaret etmekten çekinmeyen bir adamdır da. tayyip gibi batumlu olduğunu açıkladığı bir konuşmasında şunları demiştir:

"atatürk milliyetçiliği de ne demek? herkes türküm diyecek, ne yani, senin hatırın için ben anamı babamı inkar edeyim. ben senin atan gibi veled i zina mıyım? ben batum'luyum. benim köküm belli..."

aynı tarihlerde tayyip erdoğan da benzer konuşmalarda kendisine destek vermiştir. şunları demiştir:

"ne mutlu türküm diyene ne demek? sen 'ne mutlu türk'üm diyene' dersen, o da 'ne mutlu kürdüm' diyene der." olmuştur.
--------------hasan mezarcı-------------------------