bugün

ak parti'ye yöneltilen birbiri ile tezat, birbiri ile çelişen eleştirilerdir.

mesela ak parti'nin ülkeye şeriatı getireceği savunulur. fakat aynı anda ak parti'nin müslüman bir parti olmadığı, kul hakkı yediği söylenir.

ak parti'nin dikta yönetimi kurmaya çalıştığı söylenilir, fakat aynı zamanda bir çoban ile bir profesörün oyu nasıl eşit olabilir ki. akp'ye hep cahiller oy veriyor diyerek yaygara kopartılır.

ak parti'nin ülkeyi yabancılara sattığı savunulur, fakat aynı zamanda ak parti'nin aslında batı ve yabancı düşmanı olduğu söylenir.

ak parti döneminde ülke battı battı denir, fakat aynı zamanda ak parti dönemindeki rekor büyümelerin sebebi olarak dünya piyasalarındaki dolar bolluğu gösterilir.

ulan bir karar verin artık. bu eleştirileri gördükçe aklıma bir temel fıkrası geliyor. ama aşırı derecede argo olduğu için yazmayacam buraya. yaşı yetenler bilir, temel'in kaynanasının sürekli yer değiştiren cinsel organı dedim ve kaçtım.
çok ayıptır çok. akp'yi bize allah göndermiştir. akp'yi eleştirmenin öteki tarafta hesabı en ağır şekilde sorulacaktır.
devletin varını yoğunu satmıştır
lakin thy ve toki 20 kat büyümüştür.
(bkz: ne ayak)
ak parti'nin laikliği aşındırdığı söylenir, fakat öte taraftan hristiyan misyonerler hepimizi hristiyan yapacak diye yaygara koparılır.

oğlum siz harbi gerizekalısınız lan. adam hristiyan, demokratik ve "laik" bir ülkede dinini elbette ki özgürce anlatacak. nasıl laiklik bu anlamadım ki arkadaş?
demokratik açılım yaparak kürtlere ve diğer azınlıklara hak veriyor diye suçlanır. bdp ise demokratik açılım yaparak kürtleri sindirmeye çalışıp unutturmaya çalışıyor der.

tam gün yasası getirilir. sağlık sisteminin daha kötüye gideceği savunulur. canıma minnet a.q. doktor olacağım ve özel muayenehane açıp devlet hastanesine gelenleri sömüreceğim.

ilaç fiyatlarında yabancı şirketlere fazladan ödenen paralar iyi bir pazarlıkla düşürülür. ülke şikayet eder. 3-5 bin eczacı daha yüksek ciro yapsın diye yabancılara 1 milyar dolar fazla para ödenmesi istenir. ben daha ilaç fiyatları iniyor diye şikayet eden bir tek türkiye'yi gördüm.
ak parti'nin ab'ye girme çabasına muhalefet ederler, sonra da çıkıp ab yolundaki ilk adımları biz attık. bu hükümet ab yolunda kararlı adımlar atamıyor diye eleştirirler.

temel'in kaynanası bile daha insaflı lan. *