bugün

seçimlerde akp ye oy veren insandır.

akp nin açılımına (arkadaş kayırma partisi)uygun olarak, bir şekilde menfaat bekleyebilecek insandır. özgür düşünme yetisine sahip değildir. Gericidir, hatta gerici yobazdır. Uludağ moderasyonunda birkaç tane bulunur...
akp'ye aşık partiyi kusursuz gören akça pakça insan. hukuk ve demokrasinin onların isteğine göre hareket etmesini beklerler. yüzde 47 oy aldıkları için her şeyi yapabileceklerini düşünürler. onlar düzenin içine ederken nalıncı keseri gibi hep kendilerine yontarken iyi güzel ama onları eleştirmek yasak.
demokrasiden bahsederler ama eleştirilmeye tahammül gösteremezler. hemen size laikci faşist derler. arkadaş ben laikcide değilim faşistde değilim sizin yanlış politikalarınızı eleştiren bir insanım bu kadar. kendinize şeriatçı irticacı denmesine kızıp sizi eleştirenlere hemen faşist veya komünist damgasını yapıştırıyorsunuz.

(bkz: laikci ne lan)
facebook'ta "ampüle oy verenlerin götlerine florasan girsin" adında grup açılmış topluluk.
türkiye'de adam akıllı bir parti olmadığını gören, fakat buna rağmen illa oy vermesi gereken, bunun sonucunda da eli yüzü en düzgün parti olarak akp yi görmüş kişilik.

olaylar silsilesi böyle sonlanmamıştır. oyunu bu partiye verdikten sonra bi bakmıştır ki bu partinin tam karşısında bir parti vardır başında da ota ...a muhalefet eden bir şahıs. bu hareketlerinden yola çıkarak, o muhalefet particiğinin bu seviyesiz siyaset enlayışını iyice anlamış ve 'ulan ne süper bir karar vermişim ben ya' diye kendine bir de tebrik etmiş kişiliktir ayrıca.
akp'yi destekleyen kişi veya kurum. söylendiği gibi akp'den beklentileri vardır. çıkarları doğrultusunda akp'ye oy vermiştir. eh mantıklısı da budur zaten, hiçbir beklentim veya çıkarım olmasa neden akp'yi destekliyeyim? takım tutar gibi parti tutan arkadaşlara da tavsiyem, beklentileriniz olsun arkadaşlar. fenerbahçe bile şampiyonlar liginde çeyrek finale çıkıp, ezik taraftarının gönlünü almışken, chp seçmeninin yarım asırdır iktidar yüzü görmeyen yönetim kadrosuna taahmmulünü anlamakta güçlük çekiyorum. *
(bkz: ben galatasaray lıyım demenin yolları)
Çoğunluğun ana muhalefet partisi liderine kıl kapması sonucu inadına akp ye oy vermesi ve muhalefet liderinin hala daha kıllığını sürdürmesinden dolayı '' ulan bir daha seçim olsun sana inat gene akp'' ye oy vereceğim ' dediği durum.
körü körüne rte'yi savunan, akp'lileri müslüman digerlerini ateist sanan, erdogan olmadıktan sonra artacak oyu ne yapayım diyebilen(!), rte'yi ilah sanan, kolay kandırılabilen, kolay uyutulabilen, bir avuc kömüre verecegi oyu degistirebilen, zenginligine zenginlik katmak icin cıkarları ugruna inanmadıgı bir partiye evet diyen, kısacası menfaatlerini gözeten insanlardır.
seçmenlerin % 46 sıdır.
verdikleri oyları keşke geri alabilsek diyen topluluktur. *
(bkz: sosyal güvenlik ve genel sağlık sigortası yasası)
(bkz: abd yandaşı)*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar