bugün

(bkz: kötünin iyisi)
ama beterin beteri de var!
içi boş bir hükümettir..
atların anlayamacağı durumdur. lakin gözlüğü sayesinde sağını solunu göremez. baktığı tek nokta vardır o da sahibinin çevirmiş olduğu yöndür. kimisi sallar, atar, tutar.* kimisi keser, biçer, döver, anırır.* ve bu sahipler sayesinde önünüze konanı yersiniz. onun baktığı yere bakarsınız. yazacak çok şey var ama susmayı yeğliyorum.
son 50 yıldır sosyal demokrat bir hükümet olmadığı için mantıklı olabilir.*
Sağlık konusunda adeta devrim yapıldı. Birkaç sene öncesiyle bugünü karşılaştırınca arada dağlar taşlar var. Hastanelerde sürünenler daha iyi bilirler. Şimdi ne kadar rahat oldu tüm işlemler.
(bkz: evet evet en iyi sensin)
(bkz: biz nasıl düşünemedik)*
bir kaç soruda ben sormak istiyorum:
1) son 50 yılda ülkeyi akp kadar kim böldü?
2) son 50 yılla teröristlerin sesi hiç bu kadar yüksek çıktı mı?
3) son 50 yılda özelleştirme ayağına ülkeyi kim sattı bu kadar?
4) son 50 yılda akp kadar yüzsüz bir parti görüldü mü bu civarda?
5) son 50 yılda hiç bu kadar sonu olmayan bir yola girdi mi bu ülke?
(bkz: anlat anlat heycanlı oluyor)
biraz düşünülüp soru cevap yöntemiyle doğruluk yüzdesi elde edilebilecek olan önermedir.

son 50 yıl içinde hangi hükümet ab ye sadece yarı üyelik almak için yalakalık yapmayı kendine yedirebilmiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet spontan 3 aylık zamlarla kışları soğuktan donmamızı izlemiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet ev telefonlarından konuştuğumuz fiyat kadar da kdv ödememizi istemiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet hastanelerde muayenelerden ücret kesip bir de bunu parasız hizmet gibi göstermek için parayı elden almak yerine maaştan kesmiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet karşılamayacağını bildiği halde çekinmeden alay edercesine milletine bir simit bir çay yiyin diye öğüt vermiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet insanların ceplerine daha para koymadan parayla verdiği hizmetin güzelliği için alkışı hak etmiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet beachlerimize alkolümüze karışıp, önce okuyan öğrencilerine gelecek imkanı sağlamadan onların hayatlarını nasıl yaşayacaklarına yasaklar getirmiştir?
son 50 yıl içinde hangi hükümet alkol günah deyip şehirlerimize kırmızı noktalar koyarken, bankaların verdikleri faizlerin de günah olduğunu ucunda para olduğu için esgeçmiştir?
şimdi bekleyelim bakalım sözüm ona tam temiz hava saha hakkımızı bize verirken birkaç ay sonra da milyarlarca paraya çıkartacakları izinle cafelerimize sigara izin hakkı verecekler mi tekrardan?
Özelleştirmenin kötü olduğuna inanan insanlar açsında biraz kitap okusun biraz iktisat dersi alsın cahilce konuşuluyor sadece.
Hangi hükümet krizlerden bu kadar hafif sıyrıldı söylesinize.
Hangi hükümet ihracatı , turizm 100 lere katlatı,
Herkes onun bunun lafına inanıp Ak Partiyi Kötülüyor. Cahilliğin ve işine gelmemezliğin sonucudur bu.
(bkz: haha şakacı seni)
hangi hükümet bu kadar kömür dağıttı.
hangi hükümet lideri milyar dolarlar değerinde servete kavuştu.
hangi hükümet bu kadar özelleştirme yaptı.
(bkz: merhaba ben görebiliyorum)
(bkz: sen daha komiksin nuri)
son 50 yılda hangi hükümetin başbakanı kameralar önünde vatandaşına hakaret etmiştir?
(bkz: gaza gelmeyin)
(bkz: provokasyon)
(bkz: oldu sonra görüşürüz)
kimse itiraz edilmeyecekse sormanın da bir manası yoktur. eğer sav, tez, hipotez ortaya konuluyorsa buna karşı çıkılmaz diye değil, buyrun bilgisi olan paylaşsın diye ortaya konulur.

gelelim o faydalı bilgilere. birinci soru neden 50 sene? özel bir bilgi mi bu yoksa 50 sene iyi rakamdır verelim ayarı gitsi mantığı mı burada güdülen amaç. çünkü bundan yaklaşık 60 sene öncesinde Şemsettin Günaltay Hükümeti vardı bununla ilgili mi yoksa tamamen akpye pay çıkarmak için mi?

hiçbir hükümet mükemmel değildir. belki de tek doğru olan şey bu. çünkü her hükümetlerde hemen hemen benzer isimler benzer hataları yeniden ve yeniden yapıyorlar. ancak hükümetlerin bahsedilen hataları, yolsuzluk, bölünmeye yol açma, ekonomik bağımlılık gibi şeyler olup bunun acısı millette görülmeye başlandığı anda da zaten en kral hükümetlerin sonu geldi. hükümetin de hataları olacaktır diyebiliriz belki ama bazı şeyler vardır ki bu sorumluluğu üstlenen kurum veya kişilerin yapacağı şeyler değildir.

- türkiye politik olarak ne derecede ileri gitmiştir? politik olarak ileri gitmekten kasıt nedir? dış politikada söz sahibi olmak mıdır? mesela güçlü ekonomik ve siyasi yapınız ile, sarsılmaz düzeniniz ile çevrenizde sözü dinlenen kişi mi olmuşsunuzdur? bunlardan hiçbirine sahip değil türkiye. politik manada bir ileri adım için en basitinden avrupa birliği meselesine bakalım ki bunun için akp ne kadar yırtınmıştır herkes biliyor. politik başarı avrupa birliğine girdik diye havai fişekler atıp davul zurnayla oynamak daha sonra bu iş olmayacak demek midir? 1 sene boyunca bütün milleti peşinden süreklediğiniz avrupa macerasında başarısız olmak mı başarıdır? aferim.

- bayındırlık hizmetlerinden kasıt eğer orman yağma hizmetleri ise gerçekten akp büyük mesafe katetmiştir. bakanlarının kaçak villaları olsun, orman yağması kanunu çıkarmak için bu kadar seferber olmak olsun enerjileri takdire şayandır.

- davos olayına bir milletin bu kadar koşacağı hiç aklıma gelmezdi. gerçekten şaka gibi. davos nedir? biliyor muyuz bile çoğumuz bunu? davos dünya liderlerinin toplanıp dünyayı yönetirken kararlar aldığı bir yer değil beyler bayanlar. davos ekonomik bir forumdur. konuşurlar tartışırlar kalkarlar giderler. orada israile laf söyleyip, beş dakika sonra ise sözüm israillilere değildi moderatöreydi diye açıklama yapınca biri kahraman olmuyor. davosta bir ağırlık koymak diye bir şey yoktur. davosa bir şey koyulmaz kısaca. hani posta koymaktan bu kadar zevk alıyorsanız, kıbrıs hareketı bu ülkenin son yıllarda belki de tek bütün dünyaya posta koyabildiği olaydır. ambargolara, karşı çıkmalara rağmen, kıbrıs harekatı gerçekleşmiştir.

- devlet hastanelerinde millete paraları takır takır ödeniyordu şimdi ödenmiyor ödensin diye de it gibi çalışıyorlar mantığını da herhalde hiçbir sözlük yazarı açıklayamaz. ya ben anlamadım ya da durum vahim. devletin malı keriz olayı ise ayrı trajedi. bunun en çok farkına varan ksinlikle akp hükümetidir kuşkunuz olmasın.

sonuç olarak daha akp'nin icraatlarına hiç değinmedim. ona da başka zaman değiniriz. bunlar sadece tezi çürütme aşaması.
son elli yıl mı? hayır hayır, son bin yılın. *
Akp'nin verilerle ülkeyi nasıl mahfettiğinin tüm yurda anlatılması gerektiğine inandığım giriştir.
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)
(bkz: sözlükteki tarikatçılar)
refahyol hükümetini saymassak doğru olabilecek önermedir, zira ilk kez denk bütçe ve enflasyona ezilmeyecek oranda zam sadece o dönem yapılmış idi.
son 50 yılda hangi hükümet kaplumbağalar için bu kadar uğraştı?

ne eksiliyosunuz lan bende bir şey söyliyim dedim. *