bugün

ağır gerizekalı eylemidir. ekonomi alt üst olmuş, enflasyon ebesinin nikahı olmuş, dış borç bilmem kaç kat artmış, benzin fiyatları uçmuş gitmiş, işsizlik almış başını yürümüş, akp döneminde yüzlerce şehit verilmiş, ülkenin yarısı ötekileştirilmiş, alevilere hakaret edlmiş, içki içene hakaret edilmiş, ülkenin kurucusuna hakaret edilmiş, kadına şiddet artmış, kadın ölümleri artmış, çocuk gelinler artmış, tecavüzler artmış, tecavüzcüler serbest bırakılmış, komşu ülkelerle ilişkiler bozulmuş, ülke ikiye bölünmüş, herkes birbirinden nefret eder hale gelmiş ve bazı arkadaşlar hala "ülke iyiye gidiyi elhamdilillah" kafasında. çok garip.
(bkz: bilmem kaç kat şeklinde kanıt göstermek)
göstermeden s.kmekte marifet..
sonra da bunun yandaşı biriyle konuştuğunda bana somut bir şey söyler misin diye kibarca sormuyor mu? kafasına tava götüne oklava farzdır böylelerinin.
şu tip insanların yaptığı mallıktır. https://www.youtube.com/watch?v=-qJpX8sftAU
işte bu söylemler tam da hiç haber okumayıp sadece mensup olduğu partiden yayılan söylemleri duyan, kulaktan dolma, feysten yayınlama şeylerle biliyorum sanıpta konuşan insan lafları.
birkere herşeye laf ettiniz hadi anladımda ekonomiye nasıl laf atarsınız hiç anlamıyorum. 2001 krizini görmüş bu ülke ondan daha güçlü bir kriz yaşıyan dünyada avrupa ülkelerinin ekonomisi bile sallantıdayken kriz yaşamıyor şuanda. ımfe olan borc bitmiş, ekonomi çift haneleri zar zor görüyor. benzin fiyatlarına diyeceğim yok amenna. işsizlik en düşük seviyelerde.
yüzlerce şehit verilmiş şimdi veriliyormu? ötekileştirmeye katılıyorum ama sadece akp değil chp bunu daha çok yapıyor hatta yapmayan parti yok. içki içene her laf atan akpli ise camiye gidene küfredenler chpli mi? daha bunun gibi bir çok şey sayabilirim kulaktan dolma yazdıklarınıza. birşeyi kötülüyorken az çok araştırın bari. içinde katıldıklarım yok mu var. ülkenin kurucusuna laf atma, kadın şiddeti artması, benzin fiyatları artması gibi yalnız diğerlerini okuyup araştırmak lazım her söylenene inanıp kötülemeden önce..
not: akpartili değilim heparlıyım ama kötüye kötü, doğru yapılan işe doğru demeyi de çok şükür biliyorum.
aslında farkediyorlar da, ama cesaretleri tam değil. korku duvarını aşamamışlar.

https://www.youtube.com/watch?v=9LeNQJM1los
hükümetin açıklamalarında söylenen ekonomi böyle iyi, işsizlik şu kadar masallarına inanan insanları ortaya çıkarmış olan körlüktür. kardeşim daha geçen sene benim memleketimde 30 yaşında gencecik adam 1 aylık bebeğimi doyuramıyorum diye intihar etti. hangi işsizliğin bitmesinden bahsediyorsun. ekonominin neresi iyi millet borç harç içinde. kaç kişi tanıyorsun badem bıyıklı olmayıp ta akp döneminde zenginleşen. kimlerin ekonomisinin geliştiği belli. belli bir akp yandaşı kesim zenginleşti sadece ve bu bize ülke zenginleşti diye yutturuluyor. araştırma yapmaya gerek yok sokağa çık ve gör ekonominin halini. orta direk kavramı bitmek üzere ulan. ya zengin var ya fakir. borçsuz tek bir insan yok. kredi kartına yükleniyor herkes. benzin almaya korkuyoruz amk. ne ekonomisi, ne düzelmesi. hayal dünyasında yaşıyor gerçekten bazıları.
bütün gün flash tv izleyen bünyenin başka bir yöne bakmamasından kaynaklanan durum.
ağır derecede kuş beyinli olmanın neticesi...haa netice demişken, netice kılı olmak da cabası.
akepeli olmak ya da kör olmak ifadeleriyle tanımlanacak durumdur.

bir tane daha var da gerek yok şimdi cuma cuma.
2002'de ölmektir.
bugüne kadarki birçok iktidarın ülkeyi nasıl siktiğini düşünmekten kafasını kaldırıp şimdiki iktidarın hatasını göremeyecek kadar bitkin ve halsiz olan insanların halet-i ruhiyesi.
ülkenin ebesine değil debir zamanların tuzu kuru güruhunda olanlara dokanmış olmasın. siz yiyemiyorsunuz akp'liler yiyor oyları yüksek tutmak için halka da hizmet götürüyorlar olayın özeti bu işte.
(bkz: onları da öyle idare etmeli)
götlerinin arasına duble yol yapılsa memnun olacak insanların göremediği olay. euro ve dolar ikilerden aşağı inmezken "ehonomomiz çoheyi" diyebilmek için gerçekten akp nin ülkenin ebesini siktiğini görememek olayını harfiyen yerine getiriyor olması gerekir. sığındıkları bir ekonomi vardı zaten o da boka sardı ama haberlerde çok normal bir şeymiş gibi dile getirildiği için ve bizim saftirik müminlerimizde bunun ne anlama geldiğini anlayacak zeka olmadığından bir süre daha böyle devam etmesi öngürülen durumdur.
dilsiz şeytan olmaktır.
çok büyük aptal ya da çok büyük şerefsiz olmayı gerektiren eylem. ulan öldük bittik be. eskiden bir dünya devi olamasak bile, onurumuz, gururumuz, şerefimiz vardı. şimdiye bak bir de; dış işleri bakanımızı rusya başkanı köpek çağırır gibi çağırıyor, başbakanımızla konuşurken amerikan başkanı elinde beyzbol sopasıyla poz veriyor, başbakanımız bugün ak dediğine yarın kara diyor, ülkeye teröristler dolduruluyor, yüzlerce basın mensubu, yüzlerce asker hapiste iken, 30 bin kişinin katili, orospu çocuğu, bebek katili terörist başının milletvekili olması tartışılıyor. allah kahretsin böyle ülkeyi de, böyle halkı da. bu kadar salak milleti sikmek sevaptır. devam et akp. durduranın amk.