bugün

çok açıkça bilinen bir durumdur... 10 senedir dini kullana kullana bitiremediler. ama bence abd ve israil bu işi iyi çözmüş ''bu milletin en zayıf olduğu nokta dindir.'' şu anda da oylarının çok büyük bir bölümünü dinden sağlıyorlar.

akp yandaşı sayfalara da baktığımızda yine diğer partilere din üzerinden bir atar var. yani her şeylerini din üzerinden yapıyorlar!!! benim için kimin dini neyse nedir o beni ilgilendirmez. size ne yaptığına bakın lütfen. benim ibadetime karışmıyorsa, refahım sağlığım, maddiyatım yerindeyse o kadardır benim için. bırakın bizi yönetenler hangi dinin mensubu olursa olsun sizi nasıl yönetiyorlar ona bakın. ayrıca atatürk ünde din konusunda zayıf olduğunu söylüyorlar, hadi bırakın olsun diyelim, bu beni hiç ilgilendirmez. bana yaptıklarını asla unutamam.
(bkz: chp nin atatürk üzerinden siyaset yapması durumu)
(bkz: mhp nin türklük üzerinden siyaset yapması durumu)
(bkz: bdp nin kürtler üzerinden siyaset yapması durumu)

(bkz: ya nolacağıdı)
kafasını kullanmayan insanlarımızın kandırılarak ve dolandırılarak 3-5 kuruşluk güzel bir şey gösterip 1000-2000 götürmesi ve insanlara bunu göstere göstere yapması.
olmayan durumdur. halkımızın moral değerlerine saygılı siyaset yapıyorlar hepsi bu.
açık bir şekilde belli olan durumdur. dini kendi işlerine alet etmişlerdir.