bugün

akp'nin 16 nisan referandumunda evet çıkarsa sistemleştirmek istediği khk silahıyla askeri liseli çocuklara uyguladığı bir eylemdir.

akp, türk devletine hizmet etmek isteyen (bilhassa inançlı ailelerden) fakir fukara çocuklarını çıkardığı bir khk ile bir gecede kapının önüne koydu. haklarında bir tek soruşturma bile olmayan yavrular potansiyel terörist damgası yedi.

http://www.cnnturk.com/vi...e-4-askeri-okul-kapatildi

hani diyorlar ya evet çıkarsa daha hızlı kararlar alınacak diye.

çok doğru rkdşlr.

evet çıkarsa, akp rejimi daha hızlı khklar ile daha çok sayıda inançlı insanın canını yakacak.

ey türk ! fikriyatı ne olursa olsun hiçbir garibanın çocuğu harcanmasın diyorsan referandumda hayır de !
akp bunu hep yapıyor. akp siyasete savaş gözüyle bakıyor, adeta halkla savaşıyor. bir kesimi hedeflediği zaman o kesim o an hakim kötülük neyse o oluyor ve hemen saldırıya geçiyor. bu eskiden atatürkçülerdi, ergenekon ve balyoz dediler hepsini uçurdular. o dönem mesela biz ergenekoncuyduk, balyozcuyduk. sonra hedefleri pkk oldu, onların demediğini diyen herkes pkk'lı oldu. epey belediye baskınları filan oldu o ara. biz de pkk'lı olduk o ara. sonra hedefleri fetö oldu, biz de o ara hemen fetö oluverdik. davalar filan şu bu, uğraş dur. bu aralar ışid'le savaş olduğu için ben takip ediyorum yavaş yavaş bizi ışid'le özdeşleştiriyorlar. referandum bitsin yeniden atatürkçü olduğumuz için bir yerlerden atılacağız gene. gene birileri ay ışığı, gün ışığı, zakkum çiçeği filan darbe tertipleriyle başlar bık bık ötmeye.

yazık kimin çocuklarıysa, sadece ve sadece akp'li olmadıkları ya da "yeterince akp'li olmadıkları için" atılıyorlar. böyle zulüm nazi'de bile görülmedi.
1 tane tertemiz arkadaşım hala hapiste. bir diğeri kıbrıs'a hukuk okumaya geldi. onun sınıf arkadaşı da o gece öldü. zamanında cemaatin kara harp okulundan zorla ayırdığı akrabam da bu sene hukuk fakültesini bitiriyor.

yazacak çok şey var da korkudan yazamıyoruz. yoksa ciğerler alev alev.