bugün

aşağıdaki bağlantıda ilginç şekilde özetlenmiştir efendim.

http://www.aydinlikgazete...degil-cok-daha-otesi.html

özetle mal müslümanın değilse, ortada çalma falan yok.

bu yazıda belirtilen telefon konuşması doğru diyecekler de çıkacaktır elbet; ki ben şahit olmadım, mümkündür.

ancak bu durumda akpliler'in yolsuzluk iddialarını yiyip yutmalarına nasıl bir mantıklı açıklama getirilebilir, bu da merak konusudur.*
görsel
bahsedilen konuşma (gerçek olduğuna pek inanasım gelmedi), özetle dar-ül harp, dar-ül islam konularından bahsediyor. bu konulara çok hakim değilim ama islam anlayışında dar-ül harp'te istediğin gibi başkalarının malını çalabilirsin falan gibi şeyler yok diye biliyorum ben. sadece faiz ile ilgili farklı fikirler duydum. zaten çok iyi biliyorum ki bu bahsedildiği şekildeki darül harp anlayışı (gayrimüslimlerden istediğin gibi para aşırabileceğin inancı) müslümanlardan çok yahudilikte olan bir anlayıştır. yahudiler kendilerini seçilmiş ırk kabul ettikleri için ve diğer insanların da tanrı tarafından sadece ve sadece kendilerine kölelik etmek için yaratıldıklarını düşündükleri için, onlara mülk hakkı vermezler. onların malları çalınabilir, gerektiği yerde öldürülebilirler. ama bu anlayışın da yahudilerin arasında (hele ki bugünün yahudileri arasında) çok yaygın olduğunu sanmıyorum.

bu tarz fikirler akp seçmeniyle doğrudan ilintili fikirler değil. saadetçilerin arasında da eminim ki böyle düşünenler vardır, bbpciler de de. bunlar çok ufak, fikirleri aptallık boyutuna ulaşmış bir kitle. zaten fikirlerinin de çoğu tutarsızdır ve islami temellere dayanmaz genelde.

akplilerin önemli bir kısmının yolsuzluk iddialarına bakış açısı, bu iddiaların komplo olduğu yönündedir. ben inanıyorum ki bu iddialar farklı kaynaklardan da doğrulandıkça akp seçmeni de yolsuzluğa tepkisini gösterecektir.
Çaldıysa da helal olsun diyor bizim halk. Biraz garip insanlarız doğrusu. Sanki normal bir şeymiş gibi karşılanıyor.
boyle aska montaj derler bu yaptigina dublaj derler, haydi hep beraber huloog. iste akplilerin bakis acisi.
"ben bunların montaj olduğunna inanıyorum. bekleyip göreceğiz." şeklinde olmaktadır genellikle.
Dağıtılan makarnalarla büyü falan mı yapıldı bilmiyorum ama o nasıl bir açı ise çok acı.