bugün

geçmişte ingilizlerle iş birliği içerisinde olan akrabalarından aldıkları genlerle aktarılmış hasetliklerinin sonucudur.
Ak partiliyim. Entrylerime baktığınızda bunu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. He ak partiliyim derken hiç bir koluna üye değilim sadece oyumu ak partiden yana kullanıyor ve bunuda kimseden saklamıyorum.

Ak partililerin türk kelimesine tahammül edememek gibi bir durumları yoktur. Ak partililer türk ırkının üstün olduğunu, diğer ırkların bu ülkede yaşama şansının olmadığını ve bazı kendine milliyetçi olarak addeden şahsiyetlerin tüm etnik kökenleri küçümseyecek davranışlar sergilemesi nedeni ile türk ırkçılığına ve faşizme tahammülü yoktur. Ak parti seçmeni her türlü ırkçılığa karşıdır.

Kendini türk hissetmeyen türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına zorla türklüğü dayatamazsınız. Dayatırsanız bölünürsünüz. ak partide milliyetçi seçmenlerde vardır. Ama onlarda anlattıklarımın bilincinde olan, türklüğü andımıza bağlayacak kadar dar dünya görüşüne sahip olmayan şahsiyetlerdir.

Bizim düşüncemiz türküz diyorsanız bunu istediğiniz yerde söyleyebilirsiniz. istediğiniz yere yazabilirsiniz ama türklüğü kimseye dayatamaz kimseye zorla türküm diye naralar attıramazsınız.
türk sözüne tahammül edemekten ziyade, tüm türkiye vatandaşlarının "türk" olarak adlandılmasına karşılardır. sahi niye hepimiz türk'üz? ırkına, dinine bakılmadan herkes laz olsa mesela? nasıl olur?
akplilerin bir kısmının kökeninin türk olmamasından dolayı olabilir.
peki neden almanya'daki bir soydaşımızın "ben türk değilim, bana türk demeyin. şanlı alman tarihinin bir üyesi olarak ben de bir alman'ım" demesi zorumuza gider? sorusunu akla getirir.
68 kuşağı marksistleriyle akp'lilerin aynı zihniyeti taşıyor olması ironi değil midir? en mühim soru budur.

tanımsal olarak yaklaşacak olursak ben bunu akp'nin ''ümmetçi'' politikasına bağlıyorum. ancak türkiye için ümmetçi politikalar asla yarar sağlamayacaktır. çünkü peygamber'in bile ümmetçi bir anlayışı yoktu, ümmetçilik tek tipliktir, tek tiplik ise zulüm. buna bağlı olarak her halk kendi varlığını değerleri ile haykırma ve yaşatma hakkına sahip olmalıdır.
ne mutlu türk'üm diyene lafına anlam verebiliyorum bu yüzden, ''ben kürt oğlu kürdüm'' diyen birini de aynı anlayışla karşılayıp anlam verebildiğim gibi.