bugün

bazı kendince kurnaz ama küçük yer çocuğu olduğundan el yumruğu yememiş barzoların numarasıdır. verilecek cevap olmadığında "akp'li değilim ama" klişesinin ardına saklanılarak kuyruk acısı dindirilmeye çalışılır.

aslında kurnaz çocuklardır ama yeterince zeki değillerdir.

eski entarilerden kabak gibi dökülürler.
hacı geçen bindim metrobüse avcılardan kadıköye 53 dakikada gittim.

ohaaa dedi 10 yıl önce almanyaya göçen amcamlar.

not: akp li değilim.
yavşaklıktır net! göt yemeyip geri adım atılacağı zamanlarda kullanılır.
köylü kurnazlığı ve götünü yeyim ayaklarıdır.
ak partili isen korkmadan söyleyeceksin, takiyye yapmaya gerek yok.
sözlük de bolca bulunan çakallardır.

sabah'dan aksama kadar akepe'yi yalayıp, üç etrny sonra akepeli değilim diyenlerdir.

örnek 1: felıs lynx
örnek 2: rosava
direk çakallıktır. gelecek yandaş tepkilerine önlem olarak yazar puşt bunu.
bazı yavşakların zoruna gitmiştir. net ötesi...
arkadaş ortamlarında hükümetin yaptıklarının eleştirildiği konuşmalarda ortaya çıkan çakallıktır.
yalan dolandır arkadaş. ne kafayla yapıldığı bilinmediğinden kendini ötekileştirmemek adına ben akp'ye oy vermedi yeaaa deyip kaçarlar. ulan memlekette her iki kişiden biri son seçimde akp'ye oy verdi sen vermedin ben vermedim kim oy verdi? tamamen tıraştır.
geçen 10 arkadaş oturuyoruz, "kim lan o aramızdaki akpye oy veren 5 kişi" dedim hepsi sus pus oldu meğersem bi ben vermemişim oy, o günden sonra hepsi ile münasebeti kestim.

ki bu 10 kişiden 5 i sosyal demokrat olduğunu iddia eder diğerleride ülkücü güya ben belli faşo.
sık sık şunu söyler;

--spoiler--

akp'li olmayan yazardır.

--spoiler--

(bkz: rosava)
her iki secmenden birinin yaptıgı cakallıktır. sen atmadın ben atmadım o atmadi. kim attı da yuzde 50 oy aldı lan bunlar?
adı üstünde çakaldır. sandıkta aklı başına gelir ama.
sokakta herkesin soylediği ama sandıkta %50 cıkınca milletn birbirine mal mal bakması. güya kimse oy vermez ama adamlar %50 alır. bırakın çakallığı bre.
şark kurnazlığı ürünüdür. yetmez ama evetçilerde bu tayfadandır.
çok büyük çakallıktır. rosava tarafından bulunduğu söyleniyor.