bugün

akp'li denince insanların aklına ilk gelen isim, benzetme veya tariflerdir .

(bkz: makarna)
(bkz: kömür)
(bkz: haram)
yalamacı, çıkarcı, antipatik, tiksinç tipler, hepsi de birbirine benzerler, seri üretimle üretilmişler gibi.
Evde çocuklardan koro yapmış insan figürleridir.
cehalet de bunlardan birisidir. AKP sempatizanlarindan pek azi turkiyenin en iyi universitelerinden mezundur.
şüphesiz (bkz: göt kılı)
(bkz: ampul)
Sanırım parti amblemiyle ilgili.
akpli yazmayı bilmeyenlerin kötülediği insan.
22 milyon seçmen.
rte yi karşılamaya gidip kılıçdarın arkasındayız kılıçdarın diyebilecek kişilerdir.

http://www.youtube.com/watch?v=3S574i4dpwo
(bkz: jakoben)

Burada birtakım yazarlar var. TC'yi ve Atatürk'ü eleştirirken bu kelimeyi dillerinden düşürmüyorlar. Vay anasını dedim acaba olabilir mi okumuş, kültürlü, bilinçli, analitik yaklaşım ve analiz niteliklerine sahip bir AKP'li? insan seviniyor. AKP'liler sanıyor ki biz AKP'ye götümüzle düşmanız. Hayır, okumayan etmeyen, bununla övünen insanlara ve bu insanları kullanıp ülkeyi çatırdatanlara karşıyız.

Neyse efendim vay böyle adamlar da varmış derken dün akşam habertürk'te bir programa Hüseyin Çelik bağlandı. Tabi ki her zamanki gibi CHP'yi, çaktırmadan Atatürk'ü, Sabiha Gökçen'i ve TC'yi yerden yere vurdu. Bizim ülkeden çıkan bir milletvekili bu. Kendi ülkesine düşman. ilginç olan her iki kelimesinden birinin jakoben olmasıydı. Jakoben hükümet aşağı jakoben geziciler yukarı. Vay anasını dedim sanki Uludağ sözlükteki o yazarı telefona bağlamışlar.

Al birini vur ötekine durumu aklıma geliyor. Tepedeki bir şey söylüyor alttakiler bunu eko gibi yansıtıyorlar. Durum aynen şöyle. Bir mağaraya giriyorsunuz bağırıyorsunuz ve çevrenizde ekolanıp duruyor. AKp ve seçmeni işte böyle. Hala analitikten yoksunlar, hala tavuk gibi ezberciler, hala ne dayatılırsa onları bilip onları söylüyorlar.
yapılan hizmetleri karşılıksız bırakmayan, vatanını milletini seven, dindar, doğru adamları yüzlerinden tanıyan insan geliyor aklıma. bide tabi yüzde elli geliyor aklıma.
" hayber kalesinin fethi " ve " başını vermeyen yiğit " kitaplarından başka kitap okumamış kişi.
zaman içinde evrimleşmiş* topluluktur. 10 sene önce sadece çember sakallıları, kara çarşaflıları* akla getiren fakat günümüzde, üniversite mezunu, yarı entellektüel, kendi savaşını destekleyecek kitapları okuyan bir kesimi de artık gözümüzde canlandıran topluluktur. dogmalarına çok bağlılardır, dogmalarından biri de seçmeni oldukları parti olduğundan, o partinin tüm yanlışlarını görmezden gelirler.
ara eleman ülkesi vatandaşı, bilimden sanattan uzak, yobaz, ihaleci.
Türklük bilinci olmayan fakat mısırdaki ölen bir kız için yas tutan arap sevicisi.
ak dedeler.
ülkesini çıkarlarına değişen ve çıkarları yüzünden kendi doğruluğundan bile vazgeçen yalakalar.