bugün

akp'nin kurulduğu yıldan belli nelerin değiştiğini ifade eden cümle.
türkiye benim için sanki düşman vari bir ülkeye dönüştü. bu ülke benim ülkem değil diyebiliyorum rahatlıkla. herhangi bir savaş olsa kesinlikle akp türkiye'sinin yanında olmam.
Her boktan olayın sorumlusunun farklı mecralar olması.
kronolojik olarak buraya bir suru hadise listelenebilir. Ama en basitinden, birbirinden nefret eden bir toplum cikti ortaya. "Herkes her istedigini soyleyebilecek, herkes istedigi gibi yasayacak, demokrasi gelecek" diyerek hukumeti eline alan bir parti sonucunda bu haldeysek toplum olarak, bi yerlerde bi seyler cok yanlis gitti demektir.

Yazik.
65 yas emekliligi tasarisinin hayata gecirilmesi ve isci dusmanliginin ap acik baslamasi.

Ozellestirme adi altinda yurutulen yap islet devret kurumunun yapmadan sadece satarak ulkenin ganimetlerini teker teker satarak parasiyla sadece yol yaptiklariyla ovunecek kadar isbilmez hukumet.

Sendikalarin ve isci haklarinin birer birer yenmesi.

Ozal zamaninda baslayan luks yasam ozentiliginin giderek artirilmasi ve halkin borclandirma batagina sokulmasi.

Bilimden uzak eski cag egitim uygulamalarina donen arapcayla osmanlicayla guce kavusacagina inandirilmaya calisilan halk.

Abicim nereye baksan bok havalimanına hulog ceken halk var amk hirsizlik almis basini gidiyor ulkenin anasini siktiler bolunmeye gidiyoruz hala sevdalilari var bunlarin kafa yok kafa neslini siktiklerimde.
1 nisan şakalarındaki inanılmaz algı değişikliği.

(bkz: valla her şey normal)
sigaraya ve alkole zam geldi ve geliyor.