bugün

15 yıldır kendilerinden başka birine saygı duymayan, kendileri gibi olmayan kimseye yaşam hakkı tanımayan, tercihlerini fikirlerini sikine takmayan yavşakların doların yükselişi ve ekonominin tepetaklak olması ile tutturdukları türküdür. aman efendim tayyip, akp düşmanlığınızdan dolayı gemiyi batıracaksınız ama unutmayın hepimiz aynı gemideyiz falan fistan.

ne oldu lan am kafalılar yeni mi aklınıza geldi bu ülkenin sadece sizin olmadığı, sizden başkalarının da yaşadığı ve onların da elinde bir güç tuttuğu...

gemi batarsa batsın ben yüzme biliyorum sıkıntı yok! siz kendinizi nasıl kurtaracaksınız onu düşünün... seslenin de reisiniz gelsin çıkarsın sizi batıktan amk zeka fakirleri.
Kaptanın tayfanın ağzına sıçıp gemi batarken tayfadan yardım istemesi gibi.. ama unutma gemiyi en son sen terk edeceksin.
g.te kaçacağını anlayan kişi veya topluluk beyanı.

şimdi mi aklınıza geldi aynı gemide olduğumuz gerçeğini akıllara getirir.

ergenekon, balyoz davalarında hangi gemideydiniz? ardı ardına şehit verilirken hangi gemideydiniz? haburdan pkk lılara tören yapılırken hangi gemideydiniz?

sizin geminiz yok kucağınız var. (bkz: akp kucağı)

bizim gemimiz batmaz korkmayın, kaptanımız da dümenimiz de sağlam.
"aynı gemideyiz ama düzülen hep siz oluyorsunuz heheheheh" şeklindeki açıklamadır. devran döndüğünde göreceğiz gemiyi gemiciği o yalamalara doyamadıkları vahdettin gibi gemiye binip hüzünlü hüzünlü bakacaklar mı türkiye topraklarına..
Tamam aynı gemide olmayalım devirmek için iç savaş çıkarın suriyede esada yaptıkları gibi sonra oradaki halk gibi sikilin ama kaçacak bir türkiyeniz olmasın..
yaşadığı her sorunda olduğu gibi krizde de vatandaşı tehdit etmeyi strateji olarak kullanmaları durumudur.
ak itlerin bindiği gemide kurtulmaktansa denizde boğulmayı yeğlerim. akp artık iflasın eşiğine gelmiştir ve bi siktir olup gitmelidir. sanki ülkenin karşılığı akp de o gidince ülke batacak.

de siktir lo.
Nasıl bir gemiyse bu...
Lakin Büyük bir çoğunluk, uzun zamandır kendini mülteci sandalında hissediyor zaar...
Kendimizi o gemide hissetmeyeli, yıllar oluyor... ne acı di mi sözlük...?
Bu toplum kurtuluş savaşı zamanında bile aynı gemideyiz demedi istanbul hükümeti Ankara hükümetini , Ankara hükümeti istanbul hükümetini vatan haini ilan etti.