bugün

Paçavra bir gazetede yazarlık (gülmemek için kendimi zor tutuyorum) yapan cemilenin özgecan aslan için attığı tweettir.
Neymiş amerikada her iki dakikada bir kadın tecavüze uğruyormuş normalmiş.
Yani kendiside tecavüze uğrasa normal karşılıcak herhalde.
http://yeniakit.com.tr/ha...ina-sert-cikis-52309.html

Edit: ben güzelim ülkeme üzülüyorum.
görsel
amerika yapıyorsa normal karşılamamız gereken bir durum mu demiş ne demiş.
burada tecavüzün normal karşılanması gibi akla mantığa sığmayacak bir durum yok.

twitter'daki ismini vermek istemediğim bazı zibidilerin, tecavüzü müslüman ülke olmaya bağlamasından dolayı verilmiş bir cevap vardır ki kendisi sonradan açıklamıştır bunu.

dezenformasyoncu piçlerin olayı farklı bir şekilde vermesi doğal. he koçum he, tecavüzü savundu.
Akit değil yeni safak yazaridir. Ulan açtığınız başlığın haberini bi okuyun. Evet.
Demek istiyor ki bizim ülkemizde 2 günde bir tecavüz oluyor ABD de 2 dakikada bir. O yuzden tecavüz edenlere ses çıkartmayın. Yani bana tecavüz etseler de çenemi kapatırım. Kızımı 10 Sapık sırayla yatırıp düzeltse ses çıkartmam.

Bu zihniyeti alkışlıyoruz beyler.
Hangi beyin bu twitten tecavuzu hakli gorme fikri cikarabilir ki. Olsa olsa gotten cikmistir o fikir.
belli ki kadin muslumanlikla tecavuz iliskisi kuran mallara yazmis bunu.
E hadi kadin haklari savunucusu humanist yavsaklar adi cemile olan hanimi savunsaniza. Acik acik hedef gosteriliyor sosyal medyada.
Birazdan bu baslik kufur ve hakaret de dolacak eminim.
Not. Sizin o iki yuzunuzun ikisinin de amk. hani empatiydi, kadina siddete hayirdi, al iste kadinin ne kendisi kaldi tecavuze ugramayan ne kizi.
Gelin banada yapın demenin farklı bir versiyonudur. Konuşmak ne kadar da kolay yorum yapabilmek ne kadar da basitleşmiş.
1 ay sonra kimse bu olayı hatırlamayacaktır. Münevver'in katiline ne yapıldı hani nerede unutuldu gitti daha neyi bekliyor devlet kaç tane özgecan daha istiyorlar ?

Mesele din yada dinsizlik değil idam basit bir cezadır bu hakaret dahi edemediğimler için.
Aynı acıyı yaşamalılar adaletse eğer adalet budur.
üzerinde konuşmaya değmez şeydir.
bence daha fazla entry girip anlam yüklemeyelim zira köpekler de dikkat çekmek için havlarmış.
bencede normaldir yani özgürlük ler ülkesi amerikada bile oluyormuş .
Valla akplileri sevmiyorum ama yer gök özgecan oldu arkadaş şu duyarlılık şehit cenazesinde olmayınca da gösterilen riyakar tepkiden insan tiksinmiyor değil. Tecavüz suçlusu racon icabı zaten hapisten sağ çıkamaz ya vatan hainleri.?
Amerikanin kopekleri oldugu nasilda bellidir.
Bu olay üzerinden islam'a saldıranlara karşı bir tepki diyenler var. Diyelim ki öyle yine de ortada ciddi bir üslup ve mantık hatası var. Sen güzel dinini haklı çıkarmak için neden gidip de Amerika ' dan örnek gösteriyorsun. Müslüman bir ülke ile "gavur" bir Amerika'nın hiç farkı olmamalı mi?
(bkz: biri siksin la şunu)

Sikin de rahatlasın amk.
tepkisinin ne olduğu anlaşılmamış tweettir.

öncelikle, tecavüz normaldir, tepki vermeyin demiyor.

sonra, "özgecan aslan için atılmış tweet" değildir, "özgecan aslan'ı eleştirmek maksatlı siyasi rant devşirmek isteyenler için atılan tweet"tir.

kadın saçmalayan bir insan, onu savunmak zor. ama burada eleştiriler saçma.

diyor ki, tecavüz var, ama bunun için hükümeti suçlamayın. müslümanlığı da suçlamayın. müslüman olmayan amerikada da oluyor bunlar diyor.

tecavüz iyidir demiyor. tecavüz ile müslümanlık arasında bağ kurmayın diyor.

bizde huy bu. sevmediğimiz kişi bir şey söyleyince, ne dediğinden bağımsız olarak tepki gösteriyoruz. kadın saçmalayan bir insan ama burada yazdıkları ile eleştiriler farklı yerde.
ulan kırk yıllık muhalifim böyle embesilce muhalefet görmedim. sayenizde günahım kadar sevmediğim insanları savunacağım. eğer tweeti bir yerinizle okumadıysanız orada tecavüzü normal gösterme amacı taşıyan bir kelime bile yok.
görün işte gerçek yüzlerini! yalvarıyorum görün artık!

28 şubat a ağlayıp yaptıkları primin farkına varın artık ne olur..
çektikleri zulmün iki katını uygulamıyorlar mı allah aşkına?

uyansanıza artık !
hâlâ mı göremiyorsunuz uçurumu..
beyin diye bir organın varlığından habersiz bir kişinin attığı twit.
ama tabi giden can arap olsa demez böyle şeyler.
vizyonu, hayal gücü, empati yeteneği ve kişiliği olmayan insanın eline verirsen kalemi böyle köşe yazarı olur işte. Maksimum olabileceği budur.
Böylesine iğrenç bir tecavüz akp iktidarı değil de başka bir hükümet zamanında yaşansaydı bu kadının yazacaklarını çok merak ediyorum. O zaman da bu kadar soğukkanlı olabilecek mi? O zaman da hükümete yüklenilmesin diyebilecek mi? Zannetmiyorum.
"amerika' da her iki dakikada bir kadın tecavüze uğruyormuş" özür dileriz ya bilmiyorduk pardon.
la oğlum abdest kafa mı yapıyor bunlarda anlamıyor ki.
yok yani bu lafa daha ne denir onu da bilemedim.
acaba amerika' da tecavüz olduğunda biri çıkıp türkiye' de de oluyor kapayın çenenizi diyor mudur. yok yani bu kadar salak bir insan çok duydum ama ilk defa görüyorum.
küfür edecem şimdi seni insan yerine koyup entryi silecekler o olacak.
hayan karı, pislik alın bunu burdan.
nefret suçunda zirve yapmış bir gazeteden farklı bir tepki beklemek yanlış olur.

bu kafayla nereye kadar gidecekler çok merak ediyorum.
ülkemizde tecavüz gibi aşağılık bir şeyin olağan bir olgu gibi göstermeye çalıştığı için kendisine lanet ettiren kadının attığı twittir.

lan salak karı madem 140 adet karakter ile derdini tam olarak yazıya dökemiyorsun neden bir not bölümüne yazıp screenshot yapmıyorsun.

ülkede zihinsiz o kadar arkadaş varken 'çenemizi mi kapatalım?' sen şimdi kız haketmiş de ondan öldürülmüş falan da dersin. yahu bir can feda ettik daha kaç tane can feda edilsin mal mısın jamila! jamila ne lan? jamilaymış. püh allah seni bildiği gibi yapsın.
bu kadına biri çıkıp "kabataş da benim türbanlı bacımı dövdüler" diye yalandan haber çıkaran başbakana neden çıkıp böyle şeyler amerikada hep oluyor demediğini sorsa keşke.
amerika'da kaç tecavüz mağdurunun eli, kolu, kafası kesilip, yakılarak cesedi yok edilmeye çalışılıyor bunu da belirtmesini beklediğimiz aktroll'ün attığı tweettir.

amerika'da tecavüz olarak nitelenen olay, daha çok kadınların ilişkide olduğu kişiler tarafından ve tamamen cinsel istismara dayalı.

türkiye'de ise gün aşırı kafası, eli, kolu kesilmiş, yakılmış kadınlarla karşılaşıyoruz. bu kadınların tecavüze uğramış olması yetmiyormuş gibi, bir de suçlarını örtbas etmek amacıyla insanlığa sığmayacak şekilde öldürüyor ve yok etmeye çalışıyorlar.

tecavüz her şekilde korkunç, ancak amerika'da bir kadının ''bana tecavüz hapı içirdi, istismar etti'' demesiyle özgecan vakasını nasıl bir tutarsınız. allahsızlar.
eğer gündemimize böylesine iğrenç bir haber oturmasaydı ve bu kadın eline mevcut istatistikleri alıp "bakın, tecavüz meselesini islamiyete indirgemek, islam toplumlarındaki cinsel açlığa bağlamak falan doğru değil. istatistiklere göre tecavüz müslüman, hristiyan, ateist demeksizin bütün insanlığın problemi ve her ülkede, her gruptan insan arasında yaşanıyor" falan demiş olsaydı ayakta alkışlardım. hele de bu sorunun çözümü için bir model önerseydi, kendince bir takım tespitlerde bulunsaydı "vay bee, biz yandaşları fazla hafife almışız aslında" da diyebilirdim.

ama yok. şöyle bir zamanda bile en büyük dertleri, yanında yer aldıkları ve şu anki konumlarını borçlu oldukları adamlara yaranmaya çalışmak. samimiyetinizi sevsinler sizin.

http://www.yenisafak.com....milebayraktar/Yazar-Arsiv

buyurun. kadının yazdıkları yazılar sıralı liste. charlie hebdo oluyor islama saldıranlara ayar veriyor bacımız, arada esada ayar veriyor ışid ortadayken, bazen penysilvanyaya saldırıyor bugünlerde moda olduğu üzere... yani gündemde ne varsa ve hükümet kanadından nasıl bir tepki gelmesi gerekiyorsa tam olarak onu veriyor hanım ablamız.

ama bu olay farklı benim kafası örtülü bacım! özgecan için savunmaya geçmek, insan olan hiç kimsenin midesinin kaldırmayacağı bir şeydir. ne chplilerin, ne mhplilerin, ne akplilerin, ne alevinin, ne sünninin, ne laiklerin, ne de islamcıların, şeriat yanlılarının... hiç kimsenin midesi kaldırmaz böyle bir şeyi.

anladık birilerine yaranmaya çalışıyorsun da onu bari doğru yap. naçizane tavsiyem.