bugün

belirli sınırlar dahilinde vukku bulucak teoride müthiş pratikte herkes kendini akıllı sandığı ve fikirleri değil de uslupları , laf sokma becersini yarıştırdığı için pek de mümkün olmayan bi sevgi çeşididir.
misal , ben pkkyı savunan bi adam isterse zeka küpü olsun anlaşamam. şimdi bazıları o adam mı ki , insan bile değil o hangi mantığa sığar diyecek. bu konuda yüzde 99 hemfikir olduğu için , hadi onu adam saymadık diyelim..
ben saçtan tüyden tahrik olanlar olur dusturuyla kafasını kapatan/ kapattırılan tipleri de sevmiyorum , sevmeyeceğim..bu yüzden önyargıyla ilk cümlede söylediğim şeyin değişik varyasyonlarını dile getiricem , karşımdaki de bana kuran'da var ama tarzı laflar edicek...
daha binlerce örnek veririm , önyargılar söz konusuysa , ki zorunlu olarak almış olduğum psikolojide herkeste var olduğunu öğrendim , insan benmerkezci bi canlıysa ki hepimiz öyleyiz kabul edelim , bu sevme işi suya sabuna dokunmayan ve zıtlıklar harcinde "iyidir kereta bilirim" modunda bi sevgi olucak.
al sana bi örnek daha , son paragraf önyargı bulutu..
(bkz: zıttaş)

boşuna bakmayınız bulamazsınız:

http://www.tdk.gov.tr/TR/...p;Kelime=z%C4%B1tta%C5%9F