bugün

son günlerde iyice kafa karıştıran, ben de dahil çogu insanda vuku bulan olay.

bir fotograf çektirmişsinizdir bundan iki yıl önce. karizmatiklik had safada, herkes "lan amma da fotojenik çıkmışsın ogluumm" diye gazı veriyor. siz de gaza gelip sevgiliye, eşe dosta dagıtmışsınız bu resmi. sanki savaş madalyası gibi gururla cüzdanınızda taşıyorsunuz. ayrıca cüzdandaki prezervatif içinde iyi bir kamuflaj olmuş düşünün artık o kadar fotojenik.

birgün akbil almak için veriyorsunuz fotoğrafınızı, "lan oglum ben bunu karı kızın yanında kullanacam, karizmatik olsun cool adamım ben" diye tribin biri bin para ayrılıyorsunuz. "bir hafta sonra gelin alın akbilinizi" diyorlar. aradan bir hafta geçiyor, alıyorsunuz akbilinizi ve o an o fotoğrafın gözünüzdeki bütün maneviyatı bir anda kayboluyor. artık nasıl baskı yaptıysalar o karizmatik resim gitmiş, yerine sanki evrim tablosundan bir yaratık alıp getirmişler, o derece tipsiz. "lan oglum resimler karişmiş galiba amuagoyım" diye ego tatmin edici sözler sarfetseniz de hiç bir şekilde egonuzu tatmin edemiyorsunuz.

böyle durumlarda en çok insanin sevdikleri vuruyor. az önce yalvarırcasına gelen "ya baba akbilin var mı?" diye boyun egen gebeş arkadaş akbili verdiginiz anda canavar kesiliyor ve "lan dinazor götü gibi çıkmışsın oglumm, ahaha..." gibi anlık boş bulunmakla kalbinize derin ve kalıcı kırıklar, çatlaklar hatta fay hatları açıyor. "ver amuagoyayim akbilimi" diyerek bir anda alıyorsunuz akbilinizi zalim dostun elinden, akbildeki kendi resminize bakıyorsunuz, bakıyorsunuz, bakıyorsunuz...

" hay tipine koyayım ..."
bu gibi durumlarda iett $öförünün şahsı otobuse almamasi veyahut di$i varliklara yakla$masini engellemek icin gozunun onunden ayirmamasi muhtemeldir..tom cruise gibi babyface iett $öförlerine ihtiyac olcaktir tabiki..
insanın akbilini eşe dosta göstermemesine neden olacak durum.