bugün

yakında kalkındıran değil,ülkeyi batıran başbakan olucaktır.
iktidar geldiklerinde mazot 1,4 tl idi.

bu yeterli.
büyük bir alkış alıyoruz. evet.
zırt vergisinin pırt vergisinin gölgesinde geçtim kalkınmayı, mevcut durumu koruyamayan başbakandır.

en enteresan olanı ise, bu tarz konulara ak parti yandaşlarının fikir beyan edemeyişidir. artık burdaki konuyu ti ye almadıkların mı yoksa gelip burda utandıklarından, açıklama yapamayacakları korkusundan mı orası muamma!
başka zaman recep tayyip erdoğan da dahil olmak üzere icraatlerinden keyifle bahsederler ya hani akp yandaşları, ee konu burada bu şekilde vuku bulunca neden tek bir tanesi gelip burada fikrini açıkça beyan edemez?
neden?

çünkü nasıl bir oyunun içinde olunduğunun farkındadırlar. çıkarlar televizyona gazeteye, şunu yaptık, ülke kalkındırdık, krizin teğet geçmesini sağladık bla bla...

sanki adam babasının parasıyla hayrına yaptı tüm bu icraatelri!

yapacaksın tabi kardeşim, benden aldığın her türlü vergiyle icraat ya pa cak sın!

sonra da çıkacaksın adam gibi, delikanlı gibi,iktidara geldiği zaman 1,5 lira dolaylarında olan akaryakıt litre fiyatını nasıl olupta yaklaşık 5 e katladığını açıklayacaksın!

açıklayamıyorsan da benim paramla bana yaptığın hizmet üzerinden siyaset ve prim yapmayacaksın!

ülkeyi kalkındırmak görüldüğü kadarıyla sizin harcınız değil, hoş başka birilerinden de pek umut yok gibi ya...
artık gitme vakti geldi de geçiyor...
(bkz: zamına koyim)
Millet koyun olunca başbakanı da kurt oluyor işte.
aslında süreç çok basit işlemektedir.
camileri ahır yaptıran chp => akaryakıt zammı
Filistinde sivilleri öldüren israil => vergi zammı
darbeci generaller => muhaliflerin içeri tıkılması
ermeni tasarısını meclisten geçiren fransa=> vekil maaşlarına zam.
ona oy verip "yaşasın ülkemiz kalkınıyor, demokrasi geldi yihhhhuuu" diyen zevatın da aldığı benzindir bu. (bkz: beter olmak)
aslında akaryakıt kullanmayan insanların oy verebileceği başbakandır.
ne yazık ki akaryakıt kullanan gerizekalılarda ona oy vermektedir.

la oğlum avrupada benzini en pahalı biz kullanıyoruz.
(bkz: milli uyuyuş)
(bkz: çabuk kalkındı dikkat ettiysen)

evet sadece bknz dan oluşan entry giriyorum sayın moderasyon! hatta chat/forum tarzı da değil.
Oyle basbakana can kurban. *
vergi ile çalışan arabalar icat etmiştir farkında olmadan.
akaryakıta zam yapıldığı için sevinen koyunların ülkesinin başbakanıdır.

zam gelince yapsın az bile yapıyor, kulllanan ödesin diyen halkın başbakanıdır, benim değil.

zamlar kol gibi...

masallaahh...

mideler aççç...

masallahhh...

seviyoruz senii...

masallahh....

kalkındır bizi...

masallahhh....

az bu zamlar....

az daha itelee...

masaallahh...

sıvadımm kaçıyorumm...

allah kabull etsinn...

amen...
aslında akaryakıtlara zam vergiden kaynaklanmaktadır. diğer ülkelerle yaklaşık aynı fiyata akaryakıt alınsa da aşırı vergiden dolayı akaryakıt zamlı olamaktadır. 1 tl akaryakıtın 4 tl vergisi olması da türkiyenin bir vergi devleti olması yönünde ilerlediğini gösterir.