bugün

Hsyk seçimlerinin sonucunda chplilerin ortaya atabileceği aptalca bir iddiadır. hani hakim ve savcılar cahil ya, hani bu adamlar hakkını aramayı bilmez ve göbeğini kaşıyan adamlar ya işte bu yüzden hemen kömüre tav olmuşlardır. şimdi birileri çıkar yargı baskı altında ve doğuya sürülecek korkusu taşıyorlar ve oylarını bu adamlara verdi diye aptalca yorumlar da okuyabilirsiniz.
(bkz: 17 ekim 2010 hsyk seçimleri)
(bkz: göbeğini kaşıyan hakim ve savcılar)
ak parti taraftarlarının, kendi utançları üzerinden hsyk seçim sonuçları ile mavra yapmaya çalışmaları sonucu ortaya çıkan düşüncedir.

jiplere binmek için kafasına bez parçası bağlayan putperestlerin, ihaleler için el etek öpüp 2 rekat fazla namaz kılan iş adamlarının, belediyelerin seçim zamanı "oy pusulasını bize getireceksin" diye tehtid ettiği belediye çalışanlarının, ışığı görünce hacca giden insanların olduğu bir türkiye normal geliyorda, hakim ve savcıların doğuya sürülme korkuları ya da çıkar tayinleri yüzünden açık oy beyanı yapmak zorunda kalması mı anormal geliyor ?
bu seçimlerde de ak parti yapacağını yapmış. mahkeme mahkeme dolaşarak adliye mutfaklarına makarna bulgur dağıttığına dair de görüntüler var. uludağ sözlük yazarlarını bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum.

tanım: hsyk seçimlerine şaibe karıştığının göstergesi olan iddiadır.
hsyk artık hAKsyk olmuştur.madem baskı ile seçim yapılıyor ve hükümet kanadı kazanıyor, onca masrafa ve seçime gerek yoktu.direkt atama yapsalardı daha iyiymiş!
biz "hayır" bunun için dedik işte. "evet" diyenler şimdi ağlaşıyor (osman'ımın kurduğu demokrat yargıçlar vakfı gibi) yürü şimdi ense traşını görsünler. geçmiş olsun türkiyem, artık 3 erk yok. ya ne var? "benim bakanım, benim valim" gibi "benim savcım, benim hakimim" dönemi de başlamıştır!