bugün

popo yalayıcı biraz kibar bir terimdir yaptıkları karşısında.
(bkz: postal yalayıcı)
pipi yalamaktan iyidir.

(bkz: anlayan anladı)
(bkz: popo mu postal mı sorunsalı)

(bkz: yalamak)
doğruyu söylemektir.
malumun ilanını belirtmektir.

zira kesinlikle ve kesinlikle yalayıcı iş adamlarını görüyoruz.
popo yalayıcı biraz kibar kaçmaktadır. böyle desek daha doğru olur:

(bkz: göt yalayıcı) *
kendimi bildiğimden beri (biraz geç keşfettim benliğimi) bir sürü insan profiliyle tanıştım, birşeyler paylaştım. portfolyomun bu konuda fazlasıyla geniş olduğunu söyleyebilirim. eminim ülke genelinin %80 i gibi sizde ''insan sarrafı'' olduğunuzu düşünüyorsunuzdur.

- ağbiii ben adamın gözünden anlarım nasıl biri olduğunu. şöyle bir baksam yeter.

şimdi size çok güzel bir fırsat. elinizi vicdanınıza koyun ve karakterlere tekrar bir bakın diyorum objektif olarak. boş boş değil, adam gibi bakın ama. sonra bir kere daha düşünün.

pek böyle entryler girmem ama ülke olarak maalesef çok çabuk fikirlerimiz değişiyor ve galeyana geliyoruz. bunun en güzel örneğini (güncel olduğu için veriyorum bunu) maalesef defne joy haberlerinde gördük. daha dün ''harika insandı. kıpır kıpırdı.'' diyenler, şimdi ''gece bekar evinde ne işin var'' ve yarın ''hiç üzülmedim'' diyecekler. neden bunları söylüyorum biliyor musunuz? çünkü sizin ilk kararınız doğruydu. o neşeli ve harika bir insandı ve öyle kalması gerekiyordu. fakat bazıları içinize zehiri akıttı ve mantıklı düşünmenizi engelledi, kendi fikirlerini empoze etti. o yüzden biraz kendizini dinlemeniz lazım. sadece bu başlıkta, defne joy olayında değil, tüm hayatınız boyunca...