bugün

ailenin güveninin daha önce bir kaç kez yerle bir edildiğinin göstergesidir.
sütten ağızları yanmıştır, yoğurdu üflemektedirler.
biyoloji bölümünde okuyan uğur adlı arkadaşın o sene devreye giren telafi sistemi sayesinde mezun olma durumu ortaya çıkmıştı. yaz okuluna gitti, üstüne 2 tane telafiye girdiği taktirde okulu bitiyordu. yaz okulu derslerini kopya mopya vermeyi başarmıştı. sıra telafilere gelmiş, asistan yönetiminde yapılan sınavlardan ilkini yine asistan dötü yalayaraktan vermişti. ikincisi ise hiç kolay olmayacaktı. sınava girip çıkan arkadaş sınavdan son derede umutsuzdu.
polislik sınavı için de kayıt yaptıran uğur binbir türlü yusuftan sonra asistandan öğrenebildiği kadarıyla geçmişti. zaten yapmadığı katakulli kalmamıştı gedikli olduğu okulda. geçtiğini öğrenince öğrenci işlerinden belgeyi erken almayı ayarlamalar, hoca imzayı atar atmaz bölüm başkanının imzasına geçmesi herşey ayarlıyken, hoca internete verdiği soruları geri çeker. gidip hocaya sorar " hocam n'oldu, neden geri çektiniz? sorularına hoca kendisini odadan kovarak cevap verir:

hoca: sen beni bölüm başkanına şikayet etmişsin uğur, kaldın.
uğur: yok hocam valla etmedim.

(uğur işin aslını sonradan öğrenecektir. kendisini tanıyan bölüm başkanının sorusu üzerine bizimki "hocam yalnızca hocanın imzasına kaldı" demesi üzerine aralarındaki husumete binaen bölüm başkanı uğur' un hocasına "öğrencileri madur ediyosun. atacağın bi imza!" diye gereksiz bi ayar verir.)

hoca: etmişsin çık dışarı, bidaha seni görmek istemiyorum!
cevabı üzerine uğur duygu sömürüsü silahına sarılır. atmadığı yalan kalmaz:
uğur: hocam yemin ederim şikayet için demediydim ben onu hocam.
zaten ben il dışından geliyorum. (yalan ankara' da oturyo),
hocam maddi durumumuz iyi değil zaten hocam. (3 ev bi de citroen arbaları var),
siz bizim önümüzü açın ki biz helal ekmek yiyelim demi hocam? (yavşak),
hocam nalır yapmayın, he mi hocam geçiriyosunuz de mi?

yalvarmalrına hoca dayanamaz, gülmeye başlar. tabi bizimkinin gözleri parlar.
ben: uğur geçirmesydi ne yapcaktın?
uğur: abi 60 yaşında bekar kadın. kendimi feda etcektim.

son olarak babası mezun olduğuna inanmaz, "bu gerçek mi?" diye sorar. hatta fotokopi çektirip evin bütün odalarına asacağını söyler.