bugün

bir kere insanlık değildir. bu iş artık zaten insanlığı aşmıştır. ticarettir bu.
ben haber izlemiyorum ama şehit veya saldırı olduğunda kesinlikle açıp bir kanala bakıyorum.
gerzek bir komutan yanına onlarca kameramanı alıp şehit haberini ailesine vermeye gidiyor.
ne bekliyorsun arkadaşım? ne çekeceksin? veya o komutana sormak lazım. sen ne yaptığını zannediyorsun.
bu ülkede şehitlik falan filan fasa fisodur.
bu şehitlik değil ticarettir. açıkçası askerlik bu ülkede canlı kalkanlık yapmaktır.

kimse demesin bana vatan millet sakarya.
sadece o şehit haberini veren komutanın üslubuna bakın. o anda orada kameraman bulunduran, bulundurabilen askeriyenin
bu haberi verirken haline bakın. pişkinlikleri artık yüzlerine vurmuş.
sen o adamı zaten öldürttün. evet öldürttün dağın başına otuz kişiyi yalnız ve üç beş silahla bırakarak.
adam yirmi yaşında boyu uzun diye komanda olmuş. eğitimi ne? 100 tane barfiks. hassiktir ya ordan.
bu şehitlik falan değil sadece cinayettir. bu artık hedef tahtası olmaktır.

bunlara ramen hala bu ülkede "birini verdim, ötekini de veririm. vatan sağolsun." diyen cahil halkım var.
cahillikleri utanılacak bir şey değil. ama onlar zihin olarak çok geride kaldılar. artık devir değişti.
bu cinayettir. başkada bir şey demiyorum.

ama size bir tavsiyem var. gerçekten bu ölüm haberlerini kameramanlar ile veren o beyinsiz komutanların yüzlerine
ve seçtikleri "ucuz" ve "adi" cümlelere dikkat edin. belki o zaman hak veren olur bana.

bu ülkede kimse akşam haberlerine meze olmak için yetiştirilmiyor.
GereĞinden fazla film izleyenlerin yaptığı tespit. Ne zaman gitmişler diye sorarlar adama.

(Bkz:neyin kafasındasınız oğlum siz)
o da birşey mi, samanyolu kanalında çatışmaları gösteriyor her akşam. dizi mi lan yoksa onlar? ne ekmeğini yediler olayın.
kimsenin kameraman götürdüğü yoktur. basın kendisi damlar oralara. medya kuruluşlarının rant çabasından kaynaklanır. basın özgürlüğüne çok önem veren yöneticilerimiz bu tarz durumlara da pek ses çıkarmazlar.
yanlış bir tespittir. bu acı haberi vermiş biri olarak söylüyorum ki yok öyle bir şey.
çok kötü bir durumdur. haber verdiğin aile karşında yıkılmakta ve senin elinden hiçbir şey gelmemekte.giydiğin üniformayı taşıyamaz hale geldiğin, edilen feryatları duydukça söyleyecek söz bulamadığın, küçülüp nokta kadar kaldığın bir durum bu. sen ayakta duramıyorsun aileyi teselli etmek, destek olmak görevin olduğu halde. hangi kameraman çekebilecek ki o görüntüyü.
inanmayın öyle her gördüğünüze. yok öyle bir şey.
yangına mazot döküp sigaranı o yangınla yakmaktır.