bugün

kurtulana kadar soğuk terler döktüren olay.

ailenizle sakin bir akşam geçirdiğinizi düşünün. anne ve baba televizyon izliyor, kardeş oyun oynuyor, siz de internette vakit geçiriyorsunuz. ya da oyun oynuyorsunuz, belki de önemli işler peşindesiniz, gizli planlarınız vardır kim bilir? ha? hınzır seni...

neyse. birdenbire karşınıza bir link çıkar. nobrain.dk olarak değil de atıyorum; enguzelmuzikler.com olarak çıkar. (bu arada atmak için bula bula böyle sikindirik bir site linki bulan kafamı sikeyim, o ne lan öyle?)

"allah allah! güzel bir siteye benziyor, bir gireyim bari." diye düşünerek (bu arada düşünce de gerçek kesit repliği gibi oldu) linki tıklarsınız. işte o an! hoparlör açıksa o müziği duyarsınız. birçok internet kullanıcısının korkulu rüyası... dedeler...

müzik başlar, dedeler monitörde dört dönmektedirler. baba elindeki çay bardağını bırakmış, şaşkın gözlerle bir monitördeki dedelere, bir de size bakmaktadır. anne ise olanları çözmeye çalışmakta ve bu rezaletin kısa sürede bitmesi için dua etmektedir. kardeş mi? bu manzarayı gördükten sonra o kardeşten artık umut kesilmiştir. dikkat etmek gereklidir. okulda arkadaşlarına "yeni bi oyun buldum, bakın şimdi üçümüz arka arkaya dizilicez ve..." diye başlayan bir cümle kurabilir.

görev yöneticisi ile olaydan kurtulursunuz. ortamda sessizlik hakimdir. bir dakika falan boyunca kimse bir şey söylemez. baba bir soru yönelttiğinde "ehe, valla ben de anlamadım, birden karşıma çıktı." diyebilirsiniz. babanız bilgisayardan biraz anlıyorsa olayın basit bir virüs olduğunu düşünebilir ama anlamıyorsa üstünüze gelip, evde kimse yokken dedeler tarzı videolar izlediğinizi düşünebilir.

her şey bitmiştir. olayın üstünden biraz zaman geçmiştir. baba eline tekrar çay bardağını almıştır, anne televizyona veya örgüsüne, kardeş oyuncaklarına dalmıştır.

siz de atlattığınıza sevinmişsinizdir. firefox'u tekrar açarsınız. unuttuğunuz bir şey vardır. firefox'ta görev yöneticisi ile kapattığınız şeyler diğer oturumda tekrar karşınıza çıkar.

kısacası; tekrar o müzik, o adamlar...

baba bu sefer baya kıllanmış, hatta kızmaya başlamıştır, anne de aynı fikirdedir. kardeş mi? yarın okulda arkadaşlarıyla oynayacağı yeni oyunu bulmanın sevincini yaşamaktadır.
evlerden ırak , yerin dibine batıracak durumdur