bugün

(bkz: ne oldi rengin soldi)
*
soyadını Atatürk vermiştir ailesine.meraklıları için belirteyim.
not:neyini kötülediniz anlamadım soyismini Atatürk vermiş işte.
abdullah öcalana sayın dediği için atılan yumruklar sonuna kadar desteklenmiştir. kabak gibi çifte standart var bu memlekette tayyip de sayın dedi ama ne yazık ki ona yumruk atılmadı.*
68 yaşındaymış ama o kadar katledilen askerin ölümüne sevinen ölümleri teşvik eden biridir.

neymiş ? sağduyu çağrısı yapmış . bunuda yiyen moronlar vardır. ama teröre dur çağrısı yapmaz.
türkçe konuşmaktan aciz ama malesef bir dönem eskaza türkiye millet meclisinde bulunma lüksüne erişmiş, önceki gün ağzının ortasına yediği yumrukla bizim gibi faşistlerin içinin yağlarını eritmiş olan ve aynı zamanda kendini siyasetçi sanan şahıs....
"dede dede" diye, yalaklananları olan şahsiyet. şahsiyet mi dedim ? hay allah.

(bkz: dede kucağında bisküvi yemek)
türkiye siyasetindeki en önemli adamlardandır. kürt tarafının şahinlerine karşı gelebilecek güvercin diye nitelendirilen barış yanlılarındandır. eğer bu anlamsız savaş sona erecekse; ahmet türk'ün bunda çok büyük katkısı olacaktır. kendisine yapılan faşist saldırıdan sonraki sağduyu çağrısı da bunun bir göstergesiydi adeta.
senin deden bir şey 'di yavrum.
(bkz: anladın sen onu)
allahın sevgili kulu, büyük insan. O kadar medeni ki suratına sümsüğü yedikten sonra bile sağduyu çağrısı yaptı. Yaptı da şu ergenekon provakatörleri yok mu ortalığı savaş alanına çevirdi. samsun'da ne halt edip dolaştığı ise büyük soru işareti.
Hadi lan geldin samsun'a bi salaklık yaptın ne diye uluorta yerde basın açıklaması yapıyorsun. Hadi yaptın neden acele etmiyorsun? Orası Karadeniz birader senin gibi Terör şakşakçılarına alışkın değildir diğer bölge insanları gibi. Karadeniz'de TErörü ve şakşakçılığını normalleştiremeyeceğinizi bilmeniz gerekir.
kendisinin burnunu kıran adam sayesinde çok yakında türk-kürt savaşı çıkabilir.

ahmet türk'e saldırı olayından sonra diyarbakır belediye başkanı osman baydemir içinde 'şerefsiz' gibi kışkırtıcı kelimeler geçen bir uyarıda bulunmuştur. kısaca tehdit etmiştir. kürtler şimdi boş durmazlar. bir kaç ilde kavgalar çıktı bile. sonumuz hayır olsun.
burnuna aldığı küsüküyü iyi kullanıp yeni hayranlar kazanmıştır.
samsunda yapılan saldırının ardından hastaneye yatıp taburcu olan türk açıklamada bulunmuş, 'bir söz vardır, bir musibet bazen çok daha hayırlı şeyler getiriyor. olaylardan ders çıkarmamız gerekiyor. demek ki yalnız değiliz, demek ki mücadele, demokrasi, insanlık mücadelesidir. bu saldırıya tepki gösterilebilir ama bu demokrasi içinde kalmalıdır.' demiştir.

burada bir ironi vardır. musibetten sonra hayırlı şeylerin olması elbet beklenen bir durum ancak olaylardan ders çıkarmak derken gösterilen tepkinin bir takım amacını aşan boyutlara ulaşması de beklenen bir şeydir bu durumda.

bazı insanlar ufacık bir neden bekliyor pusuda bekleyen çakallar gibi. bir yumruk ya da bir söz yeterli bunun için. insan yüzme bilmediği halde bile bile kendini denize atar mı? bile bile lades olmak buna denir. berlusconi’nin yüzünü gözünü dağıttılar. italyanlar’ın yarısı kınadı, yarısı dalga geçti. polisle çatışıldığını duymadım.

olaydan sonra bazı millet vekillerinin de*, bu yumruk size ödetilecek aynı şekilde geri dönecektir, şeklinde cümleler kurarak insanları sakin olmaya teşvik etmesi de gözlerimi yaşarttı.
bu memleketin en düzgün siyasetçisidir. senin hoşuna gitmeyenleri söylediği ve sende onun haklılığı karşısında çaresiz kaldığın için elinden küfür etmekten başka bişey gelmiyor.normal.

düzeltme: ne o gerçekler zoruna mı gitti?
soyadı Türk kendi kürt olan siyasi lider(!), barış yanlısı(!)ymış kendileri... **
timsah gözyaşı döken adam . kürtlerden başkasının umrunda değildir . huzur arayan adamın cinayetlerden beklentisi olmaz.
burnunun intikamini 2 masum polisin kaniyla odeten, hakkinda genellikle sayip sovdugum yaratik.
hakkında 100 yıla yakın hapis istendiğini duyunca "zaten 3 yıl ömrüm kaldı, benden alacaklı olursunuz" diye öğüren zat. senin her ortamda desteklediğin ve bir türlü terör örgütü diyemediğin köpek sürüsü gencecik fidanlarımızı şehit ederken hiç öyle sene hesabı falan yapmıyordun ahmet efendi. sen,ihanet içinde olsa da, hiç değilse 60 sene yaşadın. 20 yaşında şehit olan kahramanlarımız n'olacak peki? ulan şimdi gebersen yüzüne tükürmem, o derece nefret ediyorum senden.
Taklidini yapabildiğim siyasilerden bitanesi.Konuşması ilginçtir,demokrası kelimesi ağzından düşmeyip beyninde yer edinmeyen şahısdır.Oğlu Yaşadığım yer olan Sakarya'da askerlik yapmaktadır.Ancak baskılardan dolayı başka bir yere alınmıştır(Yakın bir yere).Yediği yumruk yanına kalmamıştır.intikam alma düşüncesiyle Samsun'da haince bir olay yaşanmıştır.Kendisi Kürtlerin yüz karası olup farkında olmadan savunduğu ideolojinin tersine işler yapmaktadır.
taşıdığı soyadı ile çelişen insan.
kendisini ait olduğu toplumun bir ferdi olarak kabul etmiyor ve kendisi gibi düşünmesini istediği kalabalıklar yaratmaya çalışıyor ama ataları kendisi ile aynı fikirde değilmiş, soyadı ile kendi geçmişine dahi küfür ettiğini bas bas bağırıp, kendi çığlığını duymayan zavallı.
peşmergenin takım elbise giymişi, peşmergenin meclise girebilmişidir.
tunceli'yi, dersim olarak değiştirmekte ısrar etti. sonra tunç ellinin teki, burnunun yerini değiştirdi.
Dengeden söz edersen dengesizliği doruklarda yaşayan hain.

Değer verdiğim birinin çığlıkları:

burnu kırıldı diye "faşik saldırılar bunlar. biz hiç yapıyor muyuz? köpekler!!" diye salyalarını saça saça insanlık dersi vermeye kalkanlar nerde şimdi? hani bunlar yapınca barış için, demokrasi için. diğerleri yapınca faşistlik oluyor. birilerini muhatap almam lazım artık. hayır sonra sövünce sövdü oluyor.

- canınız yanar mı bilmiyorum ama -

- sevmiyorum bu adamı.
+ yaaa ama o dtp'deki en barışçıl insandııııı bi kerem
- barışçıl? bu adamın genel başkanlığını yaptığı partinin binasından molotof kokteyli çıktı.
+ ama onlar barış için atılacak adımlardı
- barış? yaktınız ulan kızı. ne günahı vardı onun?

- eminim ki yanmamıştır -

bu adam eline her mikrofonu alışında pekeke denen terör örgütünün başındaki insana sayın diye hitap ediyor. -varmış gibi- özlük haklarını falan savunuyor. bugün, bu adamın her eline mikrofon alışında, binlerce şehit annesinin kalbinin kırılmasının milyonda bir kadar azcık canı acıdı diye insanlık taslayanlar var burada.

mütemadiyen haberlerde görüyoruz. sadece 3 dk.da o çocuklarınşehit isimleri söyleniyor. ailesi gerçekten zor durumdaysa 1,5 dk daha uzatıp haberleri duygu sömürüsü yapılıyor televizyonda. ama "bu insanlığa sığar mı" diyen olmuyor hiç nedense..

neden acaba?

düşünün bi. çünkü burada "ah canım yaa burnu kırılmış" diye sahte üzüntüler yaşayanların etrafında bir tane bile şehit düşmüş insan yok. alayının akrabası dağdadır eminim. (evet, bu kadar net bi ithaf bu.)
bunu nerden mi çıkardım? bir ayı aşkın süredir burada yazarım. gözüme ilişen 8-10 tane yazar var. nerede bir pekeke haberi çıksa hemen insan kesiliyorlar. onlara sorsan, onlar barış yanlısı. askerler ise ülkeyi bölmeye çalışan şerefsizlerden başka bir şey değil.

sen, köyüne medeniyeti sokmamak için genci yaşlısı düşünmeden sana insanlık öğretmeye gelen öğretmeni öldürürsen, hayvanlıktan kurtul insan gibi yaşa diye gönderilen doktoru vurursan, gece rahat uyu diye seni koruyan askeri vurursan nasıl bi yardım yapılmasını beklersin daha be dürzü?

hem zor durumdayız diye ağla, hem de sana el uzatanın boynunu kopar.

yürüyün gidin allah aşkına. tereciye tere mi satıyorsunuz?

şu adamı sevmemek faşistlikse ben faşistlerin şahıyım.

(bkz: samsun da polis aracının taranması)
benim 18 yaşında şehit olmuş kardeşim kara toprağın altında yatarken pkkdaki itoğlu itlerin ve onların yardakçılarının hala havayı kirletiyor olmasına katlanamıyorum ben. lanet olsun.
şimdi bu adam geberip gitse bizim topraklarımıza gömülecektir işte beni kahredende budur.
soyadından utandıgını her fırsatta dile getiren . ve kesinliklede haketmeyen kişilik .
En büyük işkenceyi kimliğine baktığında çeken insandır.
Ne olduğunun belirsiz olacağı soyuyla soyadının örtüşmemesinden bellidir.
Ortaya bir karışık salata'dır kısaca.
güncel Önemli Başlıklar