bugün

çıkarcıdır bu aşık. allah'ın sevgisini kazanmak değil de cenneti arzulamaktadır.
(bkz: ya bırak git ya)
öncelikle kendisini günahım kadar sevmem, malumunuz insan bazı günahlarını bile severek işler. ama bu cennet aşkı konusunda hakkını da vermek lazım. eleman bizzat açıklamıştır. ben bir yunus kadar değilim ki, elbette tüm ibadetim cennete gitmek üzerine diye.

zaten insanlarını çoğunun ibadetlerinin altında da cennet ve cehennem kavramları yatmıyor mu? kaçımız başımıza bir bela geldiğinde, bir hastalık, bir ölüm ve benzeri kayıplarda allah'a isyan etmeden durabiliyoruz? kaçımız yaradana kayıtsız şartsız şükür edebiliyoruz?

kaçımızın içinde allah korkusu sevgisinden daha çok?

insanları severiz, sevmeyiz ama eleştirirken bir elimiz her zaman vicdanımızda olmalı.

yunus olmayı kolay mı sandınız?

sözlükçüğüm formatçığım gereği tanım isteyene de, kişinin ibadet yapma sebebidir der geçerim.
ne kaa ekmek o kaa köfte diye özetlenebilecek bir anlayış türüdür.
ne kaa vaaz o kaa huri anlayışıyla da coşuyor olabilir.
biraz hınzır bir ateist için gayet eğlendirici bir şeydir. düşündükçe yüzüme tebessüm konuyor.
cenneti huriler için istemiyorsa ben de ibneyim.

ama şekerim tomurcuk çayı bulabilirsin ancak, tomurcuklu huri yok abicim.

biri şu insancıkları uyandırsın allah aşkına ya. helak olup gidecek pedofiller.

iki cinsi de kendinde barındırmayı biliyorsan hurinin sadece tek cinsi kapsamadığını anlar ilmi geniş insan.

hem hocayım de hem kadına nuri de huri de yok de.

koca evreni, okyanusun dibinde, toprağın derinlerinde, uzayın derinlerinde henüz keşfedemediğimiz tonlarca şeyi yaratanın senin özürlü düşünce üreten beyninin sınırlarında hüküm sürmesi mümkün mü sayın cüppeli?

günah günah. bak cennetinden olursun.

içinizdeki karşıt cinsi kucaklayın de kafa yorsun yurdum insanı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar