bugün

Gurur verici bir durumdur. Tabii, o zamanlar apo'culara müsamaha gösterilmiyordu. Şarkıları, türküleri süper, siyasi görüşünden bana ne denilmiyordu. Böyle omurgasız, milletsiz ve prensipsiz insan çok daha azdı.. Aysun kayacı'nın linç edildiği kadar bu adam linç edilmemiştir. Zaten uzun adam da iade-i itibarını verdi ona. Pkk'lı ahmedonuza daha fazla ağlamanıza gerek yok.. Siz ona fırlatılan çatala ağlarsınız, biz de şehit edilen türk askerlerine.. Çünkü harika bir yavşak olmak bunu gerektirir..
ahmet kaya : herkes şehitlere çok üzüllüyor. ben ise gerillara çok üzülüyorum. ( sene 1997 )
ahmet kaya : apo'yu özledim. ( sene 1999 )

ahmet kaya : şarkılarım dağlaradır. ( sene 1998 )

yavşak sosyoş: ahmet kaya pkk'lı değil bir kere tamam mı ?
Lan apoyu özledim diye beste yapıp dağdaki orospu cocuklarıni gaza getiren herif, çatal fırlatan serdar ortac kadar linç yemedi. Siktirin gidin magaraniza mezopotamya eşekleri.

Açık ve net evet.
Açıkçası gayet normal bi durum. Şarkılarını ve sesini sevsemde karaktersiz teröristin tekiydi. Türkiye cumhuriyetinin resmî dili türkçedir. Orda burda keyfinize göre kürtçe şarkı söyleyemezsiniz. Ayrıca Kürtçe ne hocam tarihi bi gelişimi falan var mı bende kendi dilimi uydurayım o zaman.
Ahmet kaya o zamanlar sadece “kürtçe şarkı söylemek istiyorum” dedi. Kürtçe şarkı söylemek teröristlik midir, yoksa bunu düşünmek sizin geri zekalılığınız mıdır? Bence sizin geri zekalılığınızdır.
güzel dönemlerdi.

en azından pkk itleriyle mücadelede toplumca ilerideydik.
O da bir şey mi? Bu ülkede görevini yapmaya giden asker, polis, doktor ve hemşireler öldürüldü. bir çatal fırlatılmaş çok mu?
10. yıl marşı da orada o an serdar ortaç tarafından söylenmişti değil mi? diye sormak istediğim sorudur.
öncelikle o olayı tasvip etmiyorum,

ancak sanki orada çatal fırlatılmış, o çatallardan birisi Ahmet Kaya'nın kalbine saplanmış ve o yüzden orada ölmüş gibi bir hava estirerek, ajitasyon yapıp durulması da sıktı artık.

ayrıca bu hicap başlığını savunanlar, keşke bu ülkenin, askerine, gencecik evladına haince kurşun sıkan, bomba atan namussuzlarla ve onları destekleyenlerle aynı ülkede yaşamaktan duydukları rahatsızlığı da belirtselerdi, bu başlık bir nebze anlam ifade edebilirdi.
utanç vericidir. neyse ki aşıldı artık o dönemler.
giderek "demokratik tepki" denen şeyin vurmadan , kırmadan, bir şeyler fırlatmadan, avurtları şişire şişire küfür etmeden yapılamayacağının sanıldığı bir ülkede yaşamaktır. maalesef...o zaman da sakin sakin fikrini ifade eden 1-2 kişiyi görünce hayretlere düşülüyor; polis barikatının önünde uzun eşek oynamak gibi modern demokrasilerde gayet sıradan olan bir mizahi ve hoş gösteri şekli hayret verici şahane bir gelişme konumuna gelebiliyor. halbuki normal olan bunlar, sakin sakin konuşmak; her tür şiddeti beraberce dışlamak; protesto ve gösterilerde de sükunet, mizah duygusu ve zeka...biraz gayret...bizde de olabilir bunlar.
sen önce pkk gibi bir terör örgütünün varlığından utan ey sözlük yazarı. ondan sonra serdar ortaça ve bu olayı bu denli önemsemiyen insanlara utanç verici diye bahset.

hangisi daha utanç verici. kurşun sıkanı destekliyenimi desteklemek yoksa çatal fırlatılmasını bu denli önemsememek mi?
utanç verici. sözlükte de kendilerini belli ediyorlar, nickaltıma yaptıkları nokta atışları da cabası. yazık be, yazık.
bir ülkenin ne kadar tahamülsüz ve ırkçı olduğunun göstergesidir.
büyük bir gurur verir. yumurtanın bir üst versiyonudur. kurşuna göre çok insani ve demokratik bir eylemdir.
koy götüne rahman gitsin diyebilmek için 40 karakteri doldurmam gerek.
daha da kötüsü var. önce ahmet kayaya bıçak fırlatıyorlar, sürgüne gönderiyorlar. sonra da kürtçe ulusal kanal açıyorlar, diyarbakırdaki tabelaları değiştirip türkçe-kürtçe yazıyorlar. işte böyle bir ülkede yaşıyoruz.
pkk'lı ibnelerle yaşamaktan daha onurludur.
serdar ortaça laf atmak için açılmış başlık. yahu bu ülkede insan sevgilisini öldürüyor, annesini babasini öldürüyor çocuğunu öldürüyor, tecavüz ediyor vs. vs. ama bizler ahmet kaya nın dokunulmazlığını daha çok mu önemsiyoruz ne? x insan baska x insana çatal atmışsa bundan bize ne? siz yeri geldiğinde dövüşmediniz mi, hiç bir kavgaya karışmadınız mı diyelim ki.
askere, polise, masumlara kurşun sıkan şerefsizlerle ve o şerefsizlere destek veren haysiyetsizlerle aynı ülkede yaşarken birşey olmuyor da ahmet kaya ya çatal fırlatanla yaşayınca mı zor oluyor?

tanım; molotof kokteyli giresice hainlerle aynı ülkede yaşamaktan daha iyi bir durumdur.
üniversitede başörtülülerin girişine izin vermiyen zevatla aynı coğrafyada yaşamak kadar acı,
türk'lüğün yüceliğinden bahsedip askerden kaçan serdar ortaç ile aynı havayı solumak kadar acımasız bir hal, durum, ahval.