bugün

ahmet kaya'nın en iyi sanatçı olduğu ülkede yaşayan sığırlarca yapılmış tespittir. ahmet kaya bir borazandır. üfleyince ses çıkan borazan. ne sanatı ne sanatçısı?
Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde"

Ziya Paşa.
Ülkücülerin bile gizli gizli dinlediği efsanedir. Evet.
Kesinlikle katılıyorum. Barış Manço,cem Karaca gibi Overrated şarkıcılar yüzünden değeri hic bilinmemistir.
kişiliğini değil bir kaç şarkısını sevdiğim sanatçı. 'arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım' sözüyle bende bitmiştir. araştırınız
ahmet kaya türkiyenin sanatçısı değildir ve sesi ortadır, çok güzel değil.
barış manço'yu , cem karaca'yı geçtim ; ahmet kaya türkiye'nin değil kürtlerin sanatçısıdır.
Ajdar ile bir tutan insanları da görmemize fayda sağlamış başlık. Ahmet kayanın sesini geçtim, adamın söylediği şarkılar sıradan değil, şiir. Normalde attila ilhan okursunuz sanat dersiniz. Ahmet kaya onun şiirini şarkı yapınca sanat olmaktan cıkar mı? Ahmet kaya Sadece ses bakımından değil bir çok yönden sanatçıdır.
Akıllara sanat sanat içindir vs. Sanat sanat içindir ikilemini ve ahmet kaya nın sanatı hangisine girer sorularını getiren önermedir.
Sanatçı kendi görüşlerini-fikirleri sanatına aktarabilir. Ancak ben "vallahi ben apoyu özledim" ifadesinde sanatsal bir şey göremiyorum.
ahmet kaya'nın sesi türkiye'nin en iyi sesi olmaktan hem teknik, hem bilim hem de müzik kulağı olarak değerlendirildiğinde çok uzaktadır.

kaldı ki şarkıları güzel olan her insan sanatçı olamaz, sanatçı topluma iyi örnek olan temiz insanlardır.

eli kanlı bir terörist liderini 'özlediğini' belirten bir insan sanatçı değil olsa olsa 'çalgıcı' olur.
Karadenizlilerin bir sözü var Kim indi denizin dibine kim ölçtü denizin derinliğini." yine " Kim denizin derinliğine girdi de bu balıkların ismini koydu.2
ahmet kayanın bir yanlışı bin dogrusunu götürmez bir türk olarak türkiyenin açık ara en iyi sesidir diyebilirim.
her zamanki gibi değeri öldükten sonra anlaşılan nadir bir sanatçı olmasıdır.
öznel bir görüştür.
"vallahi apoyu özledik" diyerek havladığını biliyorum youtube a yazarsanız direk karşınıza çıkar.
sanat deyince sadece ses sanatı akıllara geliyor demek ki. başlığın ses sanatı olduğunu düşünürsek eğer, Ahmet kaya ortalama bir sanatçıdır diyebilirim.

zeki müren, zekai tunca, melihat gülses, neriman altındağ falan filan dünya kadar sayılır.
Değeri çok geç anlaşılan sanatçımizdir..
Türkiyenin en iyi sanatçısı diye birşey yoktur efendim türkiyenin en iyi sanatçılarındandır denir bu herkese göre değişen bir zevk.
Ahmet kayay'i nin dusuncesinde hem fikir degilim ama sarkilarini severek dinliyorum kisilik olarak sevmedigim biri.
oooooo süper zeka biri şarkı söylemeyi sanatın dışına itti ya la *

brundy kalbini nasıl kırmıs anlaşıldı.
sanat zaten muhaliftir tarih boyu , siyasi sanat nasıl olmaz mış?

adam sık kafalı heykel bile yaparken siyasi bir duruş sergiliyor .
tiplere bak ya birde yorum yapıyorlar bilip bilmeden
bolucu olmasa iyi adam aslinda. oylede iyi degilde neyse.
Ahmet kaya nin bir sanatci degil sarkici olmasiyla curutulecek onermedir.

Siyasi sanat olmaz. Gecelim lutfen.
ağız dolusu ile '' ha siktir lan oradan'' diye cevap verilecek durumdur.
altına imza atılacak söz. evet.
en iyi sanatcidir , Ahmet Şafak diyen beyin özürluyü mümkün ise çaylak edin olmadı silin. .
Bu kadar trolluk te fazla *

sanatsal olarak özgün müzik anlamında en büyük sanatçı kendisidir.