bugün

vicdansız olmayı gerektirecek eylemdir. nasıl yapsam , nerden başlasam bilmiyorum. bir şeyleri değiştirme niyetim de yok sizin kafanızda. anladım basmıyor çünkü yeterince, ateş düştüğü yeri yakar çünkü.
ahmet kaya... sesi nasıl? çok iyi . şarkıları nasıl? güzel. buraya kadar bir itirazımız yok. peki bu kişi ne demiş? daha doğrusu ne dedi? hepiniz izlediğiniz videolardan biliyorsunuz, beni yutuba sokturmayın. apo itini özlediğini söylüyor kendisi. ve hala dinleniyor, hala bu ülkenin gerçek vatanseveri olarak sunuluyor. apo itini özleyen biri! hümanistsiniz ya, demokratsınız ya, o yüzden merak ediyorum kafa yapınızı. biliyorum ama yine de merak etmek istiyorum. nasıl özlersiniz bunları yapan birini?
http://photos-f.ak.fbcdn....833_2959853_3714991_n.jpg
nasıl özlersiniz silahsız erleri katleden orospu evlatlarının örgütünün liderini?
http://img.blogcu.com/upl...s/hasanozkan_33_sehit.jpg

hangi insan özleyebilir bunu? hangi gerçek sanatçı ve hangi gerçek aydın özleyebilir? o resimdekilerden bir kişi sizin akrabanız olsaydı, abiniz, babanız, anneniz, kundaktaki bebeğiniz olsaydı ne yapardınız? yazıklar olsun hepinize. vatan hainlerinin müziklerini marş ettiniz memlekette şehit ailelerinin gözyaşlarını umursamadan. vicdansızlar.
herhangi bir kulakla yapilabilecek eylemdir.
ozan arif'in terörist liderlerine methiyeler düzdüğünü sanan angut kuşlarınca çok kolay yapılır.
Bu işler ince işlerdir evet ahmet kaya vatan haini ilan edilmiştir pkkyı övmüştür ama sen bi arabeski, türküyü ahmet kayasız düşünemezsin, eğer düşünürsende şu kadarını söylemek kalır türkiye'de ve dünya'da eminim ki el altından pkkya veya vatan hainliğine para yardımı gibi yardımlarda bulunan yüzlerce sanatçının var olduğuna inanıyorum.
güzeldir.özellikle; bahtiyar isimli parçayı çok severim.
adam gibi müzikten anlamaktır.
normal müzik dinlemek kadar kolaydır.
evde, arabada, iş yerinde, yürüyüş yaparken, sevişirken* * * dinlenilebilir.
zevktir ve zevk meselesidir.
sanatçıların ürünleri dünya görüşlerine göre değil, ilgili sanat dalının ölçütlerine ve halkın ona gösterdiği ilgiye göre değer bulur.
Misal, Yumurtalık hakimini öldürdü diye Yılmaz Güney gibi bir sinema dehasının filmlerini izlememek, onun sinemasına sırtını dönen kişiye kaybettirir.
Yılmaz Güney sinema tarihindeki yeriyle orada durur çünkü.
Ahmet Kaya PKK sempatizanı da olsa bu toprakların yetiştirdiği en büyük sanatçılardan biridir. Yaptığı daha doğrusu "yarattığı" müzikle silinmez bir iz bırakmıştır çünkü.
Gerisi laf-ı güzaf...
sadece dinlemekle kalmamalı,şarkılarını ezberlemeli.
şehirlere bombalar yağardı her gece,biz durmadan sevişirdik (bkz: #7416155)
Sanatın gerçek anlamda farkına varabilmektir.
sanata ideoloji karıştırmamaktır. *
bir ayrıcalıktır.
ideolojisinden zerre kadar hoşlanmadığım biriydi, hala da öyle. hele hele safiye soyman ve faik ikilisinin yüzünü görmek nasıl irrite ediyorsa onun da yüzünü görmek son derece gerginlik yaratıyordu... hala da öyle...

saz ile söyledikleri de öyleydi ve hala da öyle...
Halkların Kardeşliğine, sanata inanmaktır aynı zamanda.
ahmet kayayı dinlemenin ideolojisini savunmak olmadığını bilen insanların yaptığı eylem.
beni vur şarkısı güzeldir, apayrıdır.
insan olmanın bir sonucudur.
kafası çalışan, müzikten anlayan bireyler yapar bunu keyif alırlar filan. *
çok kolaydır. play tuşuna tıklarsın ya da mp de basarsın sonra çalmaya başlar. bak eşlik bile ediyorsun öyle de kolaylıkları var ahmet kaya dinlemenin. bu ne ya bsg.
çok zevklidir. inanılmaz keyif verir, hele o kum gibi yok mu!!
keyif alarak dinlediğim şarkıları vardır. ahmet kaya dinlemek, onun her fikrine katılmak değildir. keşke yaşasaydıda yeni şarkılarını da dinleyebilseydik.
(bkz: ahmet kaya yı saçma sapan başlıklara konu yapmak)
gayet normal bir durumdur. bunu normal olarak kabul etmeyenlerin ise bilimum israil ve amerikan markasını hayatlarından çıkarmaları yerinde olacaktır. çünkü bir müzisyeni terörist gurubu desteklediği için dinlemiyorsan, saydığım ülkeler* bizzat para yardımı yaparlarken oradan gelen ürünleri de kullanmayınız. mesela metallica da dinlemeyin lan. amerikan onlar. pekekeye yardım ediyo amerika.
elma ile armudu ayıramayanların türlü kılıflar buldukları iştir. neymiş? amerikan, israil malı kullanmayacakmışsın. ha doğru, coca cola tersten okununca peygambere sövüyor, pepsi pkkya silah veriyor, fortis terör örgütüne mayın sağlıyor.
her yiğidin harcı değildir. o ruh herkesta yok çünkü.
terörün ahmet kaya ile alakalı olmadığını algılayabilmek için kaç kere daha ölmesi gerekiyor bu adamın. yeter artık ya. arkadaşım, ahmet kaya öldü ama hala şehit haberleri alıyoruz. almaya da devam edeceğiz. pkk'yı ahmet kaya'ya yüklemekten vazgeçin artık.
şuanda dinlediğim adam hiç sıkılmayacağım sanat adamı. tüm halkalara itham eden halkların kardeşliğini savunan mükemmel insan.
dertli olduğumuz zaman sevinçli olduğumuz zaman yapacak bişey bulamadığımız zaman yaptığımız olay.