bugün

benim kafamı kurcalayan müslümanlıktır efendim. hadislerde belirtilen ahir zamanda olacak olaylara günümüzde sıkça rastladığımızdan 21. yüzyılı ben şahsen ahir zaman olarak görmekteyim. bu noktada insanların inandığı gibi yaşamaktan çok yaşadığı gibi inanmaya başlayan ve dünya'da akla gelebilecek her türlü kötülüğün olduğu bir zamanda ahir zaman müslümanlığı'nın türediğini iddia ediyorum.

nedir ahir zaman müslümanlığı?

namaz kılmayan, oruç tutmayan, islamın bağlı olduğu temel kuralları çağın şartlarına uygun yorumlayalım adı altında hemen hiçbir islami kurala uymayan, içki içen, zina yapan, yalan söyleyen ama benim içim temiz diyerek allah'a ve hz. muhammed'in onun kulu ve elçisi olduğuna inanan müslümanlık tipi. yani günümüzde yaygın olan müslümanlık tipi. çevremde çok yakın arkadaşlarım bu kategoriye giriyor, uyarıyorum ama sonuç değişmiyor. ahir zaman müslümanlığı ne yazık ki bana göre gerçek müslümanlığı yaşamak isteyenlere de hor gözle bakıyor, garipsiyor, çağın gerisinde kaldın diyor, bu çağda kurban vahşet, oruç gereklilik değil diyor. benim tanımım böyle en azından. türkiye'nin %99'u müslümandır sözüne bu noktada şerh koymak istiyorum. %99 içerisinde bana göre ahir zaman müslümanları çoğunluktadır aksi taktirde bu ülkede bu kadar hırsızlık, gasp, soygun olmamalı. herkes kılıfına uyduruyor işini, hacı geçineni de var, hoca geçineni de ve ne yazık ki en büyük zararı gerçek inananlar görüyor. başörtüsü yasağı diye bir yasak var, türban yasağı daha doğrusu ama ne hikmetse başını nasıl örterse örtsün başı örtülü kızlar okula alınmıyor, onlar nasıl olsa dogmatik düşünüyor, bilim yapmaları imkansız. sanki türkiye'de rektörler siyasi görüşüne değil de akademik başarısına göre rektör oluyor, sanki ar. gör. atamaları siyasi görüşlere göre yapılmıyor, ne samimiyetsizliktir bu, nasıl bir anlayıştır, işte ahir zaman müslümanlığı ve "ben bayanların elini sıkmayan erkek araştırma görevlileri tanıyorum ve onları fişliyorum" lafını cumhuriyet gazetesinin düzenlediği panelde söyleyen nur serter var. kulaklarımla duydum. hangi akademik araştırma yapıyor nur hanım, irtica masalları üzerinden hangi hesaplar kabarıyor, iniyor.

konuyla ilgili bir tartışma programı:
http://www.youtube.com/watch?v=M9uO8YAF_lg

ahir zaman müslümanlığı budur işte, gerçek müslümanın hor görüldüğü, değerlerin yozlaştığı, iyi ile kötünün ayırt edilmediği bir müslümanlık. dini inancını yaşamak isteyenlerin fişlendiği, yasaklara uğradığı bir müslümanlık. bunu yalnızca biz yaşamıyoruz. bunu mehmet akif ersoy da yaşadı.ondan öncekiler de. nazım gibi biri olsaydı mehmet akif çok farklı olurdu belki, belki daha da kötü olurdu bilemiyorum. istiklal marşı'nın yazarı ile ilgili geçtiğimiz günlerde taha akyol'un yazdığı bir yazı:
http://www.milliyet.com.t...06/12/26/yazar/akyol.html

necip fazıl söylemişti, öz yurdunda garipsin / öz vatanında parya diyerek sakarya şiirinde. ahir zaman müslümanlığı yaşar nuri öztürklerle, zekeriya beyazlarla, medyayla, günümüz türkiyesiyle önümüzde acı bir tablo olarak duruyor. ne yazık ki gerçek müslümanların işi herkesten zor.

peygamber efendimiz bir sohbetinde eğer ahir zaman müslümanlara bizi görseler deli derlerdi, biz de onları görsek deli derdik diyerek aradaki uçurumu çok önceden söylemiş aslında. kendi özel işi için yapılacak görüşmede devlet görevinde bulunduğundan devletin çalışması için verdiği mumu söndürüp kendi mumunu yakan halifeden buralara geldik. ve yobaz oluyoruz çoğu zaman, ne hazin.

islam garib olarak başladı, tekrar başladığı gibi garib hale dönecektir. Gariblere ne mutlu!

Hadis-i şerif (Tirmizi, 2)

ahir zaman'la ilgili bir sayfa : http://tr.wikipedia.org/wiki/Ahir_zaman
çok yanlış kavram. müslümanlığın önüne kafanıza esen sıfatı koyup dindar insanları çeşide bölemezsiniz. insanların yaşayışlarına göre müslümanlıklarını ölçmek ve nitelendirmek çok vahimdir. bunun altından kimse kalkamaz. insanlar kendi kurtuluşlarını düşünmeliler. kimse din adına artık çok güçlü olamaz.
kötü olanı ahir zaman müslümanlığı değil, en azından müslümanlık az da olsa var içlerinde hoşgörü, sevgi vs... kötü olan ahir zaman müslümanlarının, müslümanlara düşman olması..