bugün

efendim malumu aliniz etrafimizda dişlerinden cok ceken insanlar vardir. bu insanlar artik usengeclikten mi yahut maddi durumlarin kelek olmasindan dolayimi bilinmez dislerine bakamadiklarindan kelli agizlarinda dis kalmaz. bu insanlara ne biliyeyim findik fistik ikram ettiğiniz vakit ''agzimda dis mi ulan'' söz öbeğini kullanirlar. hatta bunu öyle hiddetle söylerler ki karsinizda bir lama varmiş gibi bazen srak diye tukuruk suratina yapisir.

biz neden böyle oluyoruz? niye dişlerimize bakmiyoruz. halkimizin disleri ya altin kaplama yapilmiş gibi sapsari yahutta dis olacak yerlerde dipsiz kuyular var. masallah takma diş olsun, porselen ve benzeri feyk diş hizmetleri girla gitmektedir. altin dişi saymadim kromuyum ben o kadar parami var ulan bende? mezar hirsizlarina mi kaptirayim geberdik ten? ama bunu insanlar yaptiramiyor. çünkü ya para yok yahutta üseniyorlar.

ne mi oluyor? dayan püreye, dayan corbaya dayan yumusak yiyeceklere. söyle agiz tadi ile keci boynuzu kemiremiyorlar.

televizyonlarimizda masallah dis macunu reklamlarindan geçilmemektedir ama bunu ipleyen kim? hali gene dissiz.

bence turkiye cumhuriyetinin en buyuk sorunu diş sorunudur. hükümet buna bir an evvel el atmalidir. dislerinden sikinti cekenlere düsük faizli kredi vermelidir. vermelidir ki findik fistik ikram ettiğimiz vakit cinayet işlemiyelim yahut maktul olmiyalim. di mi benjamin?