bugün

bu insan hayvanları öyle çirkin bir görüntü sergilerki dünyadan, hayattan tiksinir insan. kız olanları ayrı erkek olanları ayrı bir çirkindir. "şaphh şuıp" diye ağızlarını alabildiğine açıp kapayarak saygısız bir şekilde topluma ve çevreye zarar verirler. yazıklar olsun insanlarıdırlar.
bir de otobüste yanınıza oturup, geviş getirir gibi şulap şılap sakız çiğneyenler vardır. bazen o kadar eziyet edici bir hale bürünür ki bu durum, bu kişinin kafasına odunla vurasınız gelir.
agzı fahise seyi gibi olmakla birlikte cak cak cak ses cıkaran insandır.
tam daldın uyuyacaksın bir ses : tik tak tik tak... bu da aynı bak, cakkudu cukkudu cakkudu cukkudu... ifrit eder adamı.

birde kesmez bunları bir sakız, alır iki tane atarlar ağızlarına. çiğnedikleri o kocaman sakızı, çenelerine sarkar halde bile görmüşlüğüm var daha ne diyim? yahu anladım ya sakız pek şekerli tadına varıyorsun böyle ya da sinir stres atıyorsun bu şekilde, ama farketmediğin bizim sinirler oynuyor yavaştan.

hadi ben objektif bakamıyorum bunlara. kız erkek sakız çiğneyene tahammülüm yok çünkü ama olsaydı da sorarım adamın ağzında bir sağa bir sola attığı, şişirdiği patlattığı, birisiyle konuşurken damağına yapıştırdığı ama tam konuşurken damağından dilinin üstüne düşen o sakızı görmeye ne mecburiyetim var benim yahu?

bak gene sinirlendim. be adam/kadın ; evinde git çiğne nasıl istiyorsan. ister bi ucunu tut, yarısı ağzında kalsın sakızın, diğer yarısını uzat uzatabildiğin kadar. istersen ağzını hiç kapama, patlat patlatabildiğin kadar. ama dışarıda hele birileriyle konuşuyorsan bir çıkar şunu allasen. gözlerine bakacağıma ağzına düşecem nerdeyse. bayıldığımdan değil yanlış anlama, sakızı kurtaracam o kendinden geçmiş ağzından. konuşuyorsun sağındaki solundakilerle, tükürüklerini bile yutamaz hale geliyorsun yahu.

benim kafa şişiyor, senin çene yorulmuyor. diyeceğim çenen kopsun ama bilirim senin kafa basmıyor.
Ağızlarına okkalı bi tane patlatmak suretiyle sorunun çözüleciği insan tipleridir.