bugün

Anlamını burdan öğrendiğim ifade. Haxball da görüp bunlar bana küfür mü ediyor diye düşünüyodum öğrenmiş oldum. Teşekkürler sözlük.
Away from keyboard
Türkçesi
Klavyeden uzaklaşıyorum dur.

Genelde oyunlarda kullanılır daha açıklayıcı anlatmak gerekirsek

-Beylerrğ ben yemek yiyeceğim iki dakkaya gelirim basede bekliyom.

Gibimsi birşeyimsi.
Online oyunlarda en çok sövdüren kavramdır.
vakti zamanında istanbulun taksiminde dernekleşmeye çalışmış anarşik bi' komün. Hayır biri de çıkıp demiyor ki dernek? anarşi? nayak amk.
away from keyboard anlamına gelen kısaltma. insan online oyunlardan yıllarca uzakta kaldıktan sonra bu kısaltmayı görünce hüzünleniyor be sözlük.*
afk olunca hep başıma bişeyler geliyor anlayamadım gitti
evet tamam kabul çaylaklıktan kurtulup gerçek bir yazar olmak için yazıyorum bunu...
açılımı away from keyboard'dur. Sanal ortamlarda kişinin bilgisayardan uzak kalması gerektiğini ya da kaldığını belirtir.
ilk defa, knight online oynarken duyulma ihtimali yüksek olan kısaltma.
cabal online da çok duyulan ancak ilk başta anlaşılmayan sözdür. Türemişleri için
(bkz: ben afk)
(bkz: ben sigara afk)
(bkz: ben tuvalet afk)
yiyosa çık işin içinden
haxball oyununda çok kullanılan tabir.
counter dilinde mikrofondan 'beyler ben afk' demek ben yokum anlamına gelir.
içerik olarak bir ihtiyaçtan dolayı kullanılan kısaltma olsa da zamanla online oyunlarda çakallık için kullanılır hale gelmiş olan kısaltma. misal vermek gerekirse; bir 5 vs 5 counter strike maçında taraflar "hazır" "hazır" dedikten sonra maç başlar. ancak beklemediği bir baskın ile ilk pistol round'u kaybeden takım son anda kill çekerek "aaa bizim arkadaş afk mış" der. aslında durum bellidir yeni bir şans kullanmak. bunun bir benzeri daha spesifik bir örnekte verilebilir. (bkz: de_nuke) haritasında t takımı rampaya basmak için uzak doğmuşsa afk var der ve bir şans daha dener. ancak burada kısmet yüzünüze gülmeyebilir. daha da uzak doğabilirsiniz.

bu durumda da size şu taktiği (tt) vereyim; armor çekip meydandan rampaya inmeyi deneyin.
"sana yazmak istemiyorum kastın beni bi get başımdan"ın kibar ve asortik hali.
ayşe fatma kadriye.
(bkz: muhteşem üçlü)
(bkz: aromalı filtre kahve)
away from keyboard kısaltması. klavyeden uzaklaşıyorum anlamına gelir.
wow , mtn2 , ko gibi popüler online oyunlarda kullanılan ben 2 rekat kaçıyorum , yokum ya da ben buradayım da işte göt ayağına yatıyorum gibisinden durumları ifade etmek için kullanılan ecnebice kısaltma.
online oyunlarda sık sık kullanılan bir ingilizce kısaltma.
klavyeden uzaktayım.
aklım fikrim karıda.
. astronomy for kids
animal freedom korea
ammunition factory khadki
asian federation of kickboxing
anadolu finans kurumu (Turkey)
aarhus fridykkerklub (Denmark)
absolute frequency keying
africaans/afrikaans
away from keyboard