bugün

Kendinden emin bir kişinin diyeceği sözdür. Sevmiyorum arkadaş zorla mı? Hayret. Evet.
acıyorum ama sevmiyorum. 3.2 milyon suriyeli var. anladık savaştan korkup kaçmışlar, çanakkaledeki dedelerimiz gibi savaşmamışlar götleri yememiş, onu da anladık. 3.2 milyon suriyelinin 3,1 milyonu iyi geri kalan 100.000 tanesi kötüyse biz ne yapacağız akitler?

167bin mahkum var memlekette, hesabı sen yap diye ölçeği küçültüp yonttum. yoksa antepli, kilisli, urfalı tanıdığın varsa sor bir bakalım medyanın göstermediği neler dönüyor oralarda. gasp, adam kaçırma, hırsızlık,tecavüz, organ nakli...

AMINA KOYAYIM SANKi iTALYADAN BiLiM ADAMI GELDi iÇiMiZE!

hepsi vatanını satıp gelmiş bize mi faydaları dokunacak.

ulan mhp-chp kafanıza sıçayım ben
sadece kadınlar ve çocuklar gelmeliydi bir de eli ayağı tutmayan yaşlılar.
çocuklarına kadınlarına birşey demiyorum ama savaştan kaçan erkeklerin vatan haini olduğunu düşünüyorum.
çocuklarına kadınlarına birşey demiyorum ama savaştan kaçan erkeklerin vatan haini olduğunu düşünüyorum.
savaştan kaçan bir millet.
tamam bu halde olmalarına üzüldük, kendi yerleri yurtları katledildi bir sürü kayıp verdiler.
ama 3 milyon suriyeli den bahsediyoruz. bizim zaten refah seviyemiz çok iyi değildi bir de onları aramıza kattılar.

aslında o insanların hiç bir suçu yok. sonuçlarını düşünmeden atılan her adım hepimizin böyle düşünmesine sebep oluyor.
sonra akılda şu sorunun cevabını arayıp duruyoruz. madem bu insanları sokakta yatırıp, aç bırakacaktın o zaman neden yardım ettin eyy hükümet.
şu anda oldukları durum oradakinden çok da iyi olduğunu düşünmüyorum.