bugün

tanım: ülkemde insanların ara sıra kullandığı bir deyim.
ne anlama geldiği tartışılır. kürdün koyusu mu acaba?
beyaz kürttür.
(bkz: beyaz kürtler)
genellikle dindar kürttür. teröre pek bulaşmazlar.
turşusu güzel olur.
giresuna fındık toplamaya gelen insanlardır. bi yamukları görülmemiştir genel olarak iyi insanlardır.

fakat karadeniz insanın aşırı milliyetçilik duygusu yüzünden şiddete maruz kalmışlardır. şahsen ben fındık bahçesinde kendi aralarında kürtçe konuştukları için şiddete maruz kaldıklarına şahit oldum.
Bdp'ye oy vermeyen, vatansever kürtlerdir. Candır. Yamandır.

Düdüt: bunu eksileyenler ya bdp'li ya da trabzon'lu!!.
memleketimin kürdüdür. Candır, ciğerdir. Vatanına bağlıdır. Bdp'ye oy vermez çoğunlukla.
Edit: ona asimile olmuş diyenler sadece bdp'ye oy verenleri gerçek kürt sayıyorlar. Adıyaman kürdü Hiç de asimile olmamıştır. Hala kürtçe konuşur, kürtçe müzik dinler. Teröre destek vermez sadece. Bdp'ye oy vermeyenler gerçek kürt olamaz mı?
En koyu kürt çeşidi.
laftan anlamayanlar için söylenir.
Kürt türklerdendir.
Türkiyelidir.
Toprağımlıdır.
Eeee dağlı oçlarıyla aralarındaki fark çok.
Arkadaş vardı böyle öğrenci evinde kalıyordu. Her hafta ciğ köfte yapardı. Güzel vakit gecirirdik kendisiyle ama tabiki diğer kürtlere benzemiyor.

pkk kürtlerine hiç mi hic benzemiyorlar.
muhafazakar kürtlerdir. genel olarak pkk nın siyasi kanadına pirim vermezler. malatya kürtleri ile beraber vatanına en bağımlı kürtlerdir. bazı ırkdaşları tarafından hain görülselerde asıl hainleri iyi bilirler.
Terörist değildir. insandır. Anlayışlıdır ve Türkler'i severler Türkler de onları sever.
oyle bozgunculukla isleri olmaz. Ya da bana oyle geldi bilmiyorum. Irkcılık yapmamaya sebeptirler aynı zamanda. Var olsunlar.