1. 1.
  Bir göz hastaligi.
  Google'den aldigim bilgilerle tamamlamak gerekirse tam olarak söyle birsey efendim.

  viral konjonktivitlerdendir.
  iki farklı klinik tablo ile karakterizedir. her ikisi de iki hafta boyunca çok bulaşıcıdır ve epidemiler yapabilir.
  1. faringokonjonktival ateş: çoğunlukla çocukları etkilemektedir ve üst solunum yolu enfeksiyonu ile birliktedir. olguların %30'unda keratit gelişmektedir.
  2. epidemik keratokonjonktivit: sistemik bulgu genellikle olmaz. keratit olguların %80'inde gelişmektedir.
  ani başlayan sulanma, kızarıklık, fotofobi gibi şikayetler olur. %60'ında her iki göz birden etkilenmiştir. tedavi tatmin edici değildir. çok şiddetli olgularda herpes ekarte edildikten sonra steroidler verilebilir. korneadaki lezyonlar aylarca kalabilir
  1 ... citlembik
 2. 2.
  feci bir göz rahatsızlığı, çok hızlı ve çabuk bulaşıyor, geçtiğimiz yaz ailecek geçirdik maalesef. virüsün diğer adı hastahane mikrobu nitekim bize de hatahaneden bulaştı. önce birimize sonra hepimize, bulaşması için neredeyse aynı ortamda bulunmak yeterli. 15 gün ila bir ay arasında şiddetli rahatsızlıklar sürer, göz şişer küçülür ve kıpkırmızı olur bazen gözü yerinden sökmek isteyeceğiniz kadar çok kaşınır. sabahları göz kapakları birbirine yapışır ve gözünüzü yıkamadan açamazsınız. mikroba direk tesir edecek bir ilaç ta yoktur. gözyaşı suyu ve göz damlaları verir doktor. kızarıklık vs. geçer ama bir yıl boyunca gözleriniz sulanabilir. bazen kaşıntılar tekrarlar ve görmede sorun yaşayabilirsiniz.
  1 ... adimisenkoy
 3. 3.
  şu an bana geçmiş iğrenç bir göz hastalığıdır.
  1 ... iki kapili han