1. 2003.
    adana alperen ocakları birtanedir.
    -2 ... armyofottoman
  2. 2004.
    adana

ülkenin 5. büyük şehri güldürdü beni gene komik olaylarıyla.
    6 ... dislokasyon
  3. 2005.
    Dört sene bana yuva olmuş, şalgamı sevdiren, gerçek kebabın ne olduğunu öğreten, yaşarken bir an önce kurtulmak istenen ama ayrılık vakti yaklaştıkça boğazı düğüm düğüm eden, insanı da kendisi de sıcak memleket.
    Koynunda hâlâ sevdiklerim var güzel şehir, onlara iyi bak.
    4 ... pallas
  4. 2006.
    ilk olarak hitit kaynaklarında bahsi geçmiştir adana şehri ve adana isminin.
    hitit kaynaklarındaki hali ile ''adania'' dır.

tahminlere göre şehri de hititler kurmuştur.
    ismi türkçe olmayan diğer anadolu şehirleri gibi ismi yunanca, ermenice değildir.

adana'nın önemli ilçelerinden olan ceyhan'ın ismi ise türkçedir.
    diğer bir önemli ilçesi olan kozan'ın ismi de öztürkçe'dir. öztürkçe tavşan anlamına gelir.

adana'nın geriye kalan çoğu ilçesinin ismi yine türkçedir: yumurtalık, karataş, karaisalı, aladağ, saimbeyli, tufanbeyli, imamoğlu şeklinde.

adana'ya can veren iki önemli akarsu olan seyhan ve ceyhan akarsularının ismi de, orta asya'daki maveraünnehir'i oluşturan seyhun ve ceyhun nehirlerinden gelir.

bugün dahi halkının çoğunlukla yörük türkmen oluşuyla adana adeta anadoludaki orta asya gibidir.
    anadoluda türklüğün, türk milliyetçiliğinin merkezi, kalbi, kalesidir!
    3 ... eylulsabahi
  5. 2007.
    Merkezde oğuzların yüreğir boyu yerleşmiştir. işin ve tarihin güzel yanı şudur. Yüreğir Seyhan ve Ceyhan ırmakları arasında yer alır. Yüreğir boyu Türkistan bölgesinde Seyhun ve ceyhun ırmakları arasında yaşamıştır. Zamanındaki adı nedir bilmiyorum ama bu boy buraya yerleşince yine 2 nehir arasında yurt tutmuş ve Türkistan daki gibi isimler vermiştir bu nehirlere.
    1 ... masaimaranin en pic aslani
  6. 2008.
    Buyrun benim?
    1 ... armyofottoman
  7. 2009.
    Adanali olanlardaki adana fetişine aldırmaksızın baktığınızda bir sikim olmayan şehir. Bina bina bina... Başka da bir bok yok. O da her yerde değil tabi. O yuksek binalar haricinde nesi var adananin? Sabancı parkı optimum, gölet. Eee? Ha allahın var üniversitenin manzarası güzel. Başka da bir bok yok. Adana insani sıcak kanlı orası ayrı. Kro ve conolar hariç tabi ki.

Anakarada öyledir mesela. Çok overler angaram benim falan diye ama gerçek anlamda baktığınızda sıkılırsınız bir sure sonra. Su bir gerçek ki Türkiye de istanbul izmir konya haricinde digerlerinin her tarafı büyükşehir olsa ne ne yazar.

Ziya paşa, turgut özal, barajyolu haricinde ne var da sanki izmirden istanbulda bahsedermis gibi overler anlamıyorum. Ac tavuk kendini bugday ambarinda sanirmis ya ondan belki de, allahin koyluleri sizi haha.Kiralarda senelik siktimin yerinde. Hele ki sicagi off offf. Şükür ki geri geldim içine sictimin şehrinden.
    1 -6 ... yoldas komiser
  8. 2010.
    Gidilen kebapçıda aspiratör çalışmaması ile 200 kişi birden duman altı olarak yine beni şaşırtmadı.
    Bu da aklımda Adanada sıradan bir iftar olarak kalacak.
    3 -1 ... hezarfenin kalbindeki serce
  9. 2011.
    artık tarafımdan özlenmeye de başlanan şehir. Hey yavrum hey.
    ... valentinesday in sarajevo
  10. 2012.
    Köpeklemesine özlediğim şehir öyle bir şey ki özlemden öte.
    ... masaimaranin en pic aslani