bugün

hangi projeyi, hizmeti getireceğiz dedilerse, muhalefet sırf muhalefet olmak için 'yapılamaz, bitirilemez, bitiremeyecekler' diyerek önce karalamaya çalıştı. baktılar ki adamlar her dediklerini bir bir yapıyorlar, bu sefer başka türlü iftiralara sarıldılar. hangi projeyi yapamazsınız, bitiremezsiniz dediyseniz adamlar tıkır tıkır yaptı, yapmakla da yetinmeyip hemen yeni hizmetin temellerini attılar. çalışmak ile, çalışmamak arasındaki fark ortada. türkiyenin 13 yılda geldiği noktayı görmemek için kör olmak gerek.

bırakın futbol takımı tutar gibi parti tutmayı. size en iyi hizmeti kim verdiyse onu seçin.
kit beyinler partisi. akp yolsuzlar hitsizlar partisi
ismiyle bu kadar tezatlık oluşturan bi rabia isimli kızın her önüne gelene vermesi bi de bunlardaki adaletsizliktir.
2002 yılında kendilerine büyük bir destek verdiğim, 1989-2002 yılları arası süren istikrarsızlığı bitiren muhafazakar-demokrat parti. hala recep tayyip erdoğan'ın diktatörlüğe yönelen hamleleri olmasa destek verebilirim.
ayakkabı ve kutuları partisi.
eğer nefsine hakim olabilen ya da nispeten nefsine hakim olabilen yöneticileri olsa en az 2050 yılına kadar iktidarda kalabilirdi. tabi ki global güçlerin desteği ile. global güçlerin istediği ekonomik çıtanın altına düşersen onlar da seni düşürür.
küresel güçlerle en çok mücadele eden partiyi küresel güçlerin taşeronu gibi gösteriyorlar..

zaten onlara bu yüzden küresel güçler diyoruz..

imf borcu bitti, türkiye'nin kalkınma rakamları ortada, terör sorunu üzerine önemli adımlar atıldı. 15 yaşından büyük birisi bunları göremiyorsa aklını kiraya vermiş demek benim nazarımda.
ödediği vergiden, satılan devlet işletmelerinden, köprüden geçerken para verdiğinden haberi olmayan malların kalkınma rakamları ortada diyerek savunduğu parti.
(bkz: hırsızlık)
(bkz: soygun)
(bkz: yobazlık)
(bkz: çete)

verdiği zararları 30 yılda pkk veremedi. o kadar tehlikeli bir oluşum.
gelmiş geçmiş türkiye'nin başına gelen en başarılı parti.

insan odaklı çalışan, dışarıdan gelebilecek müdahalelere kesinlikle taviz vermeyen parti. bu ülke dolayısıyla yöneticiler başarılı ki içeriden dışarıdan bu kadar çok düşmanı var. her şey bu kalkınmayı durdurmak için hatta geriye sardırmak için ama o günler artık geride kaldı inşallah. aklı başında bir türkiye var. emelleri, idealleri olan ve bunları lafta bırakmayıp bir bir icraate geçiren bir türkiye var.

yolda görseler birbirlerine selam vermeyecek partilerin, adamların birlik olduğu bir saçma sapan bir mecliste icraatlerini yapmaya çalışan bir parti var. her şey bu düzenin yıkılması için, her şey türkiye'yi o eski yıllara döndürmek için. paralelcisi mi dersiniz, muhalefeti mi dersiniz, diğer ülkeler mi dersiniz, kktc mi dersiniz.. hepsi birlik olmuş ülkenin sırtına binmeye çalışıyorlar. bunlar nasıl görülmez. ortada cereyan eden bariz bir durum var.

yeni göreve gelen kktc başkanı çıktı "türkiye bizim her şeyimize karışıyor. ptt'mize bile karışıyor. artık bunlara izin vermeyeceğiz" diye trajikomik bir açıklama yaptı. ulan beyin yoksunu senin ülke bazında masrafın 10 ise bunun 8'ni türkiye kendi cebinden veriyor. kendisi bağımsız ama ekonomisi her bir masrafı bize bağlı saçma sapan bir ülke. yediği kaba pisliyor namussuz.

hangi acı bir örneği gösterelim bilemiyorum. merhum abdulhamit devrini düşünün. bu adam ülkeye ne yenilikler getirdi, ne düzenler getirdi, huzurlar, barışlar.. sayısız hizmet. finalde ne oldu hepimiz okuyoruz, biliyoruz. böyle de karaktersiz bir milletiz işte. hemen dolduruşa geliriz ve bazı şeyleri unuturuz. burası türkiye. coğrafi olsun, yer altı kaynakları olsun, konum olarak olsun burada çalışan adam, hizmet eden adam sevilmez. dışarıdan da sevilmez dışarının içeriyi galeyana getirmesiyle içeridekilerde sevmez olurlar. bu ülkenin istedikleri şekli verecek hamur kıvamında olması lazım. güzelim ülke kurulduğundan bu yana düzen bu şekilde olmuş. isteyen menfaatine göre istediği şekli vermiş. bizde "peki abi" demişiz. artık bunlar geride kaldı. seçime kadar da son kozlar oynanacak işte. allah vermeye de bir zeval gelmese ülkenin başına.

gözümüzü dört değil sekiz açalım. beyin bedava. düşünelim. azıcık akıllı olalım. biz yani halk ülkenin arkasında durmadığımız sürece istikrar sağlanamaz. istikrar sağlanamazsa gemi batar ve herkes ölür.
akp dönemi milli gelir artış oranı ile cumhuriyet döneminin genel ortalaması farklı değil. akp şunu başardı. milli gelir artışını gösterdi. yol yaptı işe yarasın ya da yaramasın. köprü yaptı, avm yaptı. inanın 12 yılda bin tane fabrika açılsa avm ve yol kadar akp'ye oy olarak dönmezdi. çünkü halk gözle görebileceği şey istiyor.
şu imf meselesine gelelim. hani biz artık imfye para vermeye başladık kısmı bir kere yalan. imf'den para almak için zaten para vermen lazım. evet imf borcu bitti lakin imfde amaç seni borç verilebilir ülke haline getirip daha büyük borçlara sokmaktır. 12 yıl önce 40 milyar dolar olan dış borcun bugün 500 milyar dolar. 2015 için sırf 50 milyar dolar faiz ödeyecek ülke. şimdi borcun yoksa neden faiz ödersin?
15 YILDA VERDiGi ZARAR PKK NIN 25 YILDA VEREMEDiGiNDEN FAZLADIR..
imf borcunu bitirdiğini iddia eden parti. Yahu benim bildiğim borç zaten bitecekti, sen mi bitirmiş oldun anlamadım sanki cebinden verdi haspaya bak.
AK Parti kimsenin inanmadığı projeleri bitiren yapan partidir. Buna verilecek ilk örnek iktidara geldikten sonra yapacağı yol projelerine "yapamazlar bitiremezler" denilen projeleri bitirdi. Bu Ak Parti için küçük bir adım fakat muhalefetin hayalinde bile yapamayacağı şeylerdi
Adalet zaten bu ulkede olmadi tmm, kalkinma? Kendilerini guzel kalkindirdilar. "Ve"de halk oluyor iste. Baglayici.
adındaki "adalet" kısmını pek dolduramamış parti. bunu herhangi bir tc vatandaşı elini vicdanına koysa hissedecektir zaten. tabi zırcahil değilse.

neden mi böyle diyorum? çok basit. bu ülkede zengin ali bir araba alacakken x tl ötv öder. fakir mehmet de. ali benzine x tl öder. fakir mehmet de. zengin ali suç işler x tl ceza öder. fakir mehmet de aynı suç için x tl ceza öder. bu vergilendirme sistemine herşeyi katabilirsiniz.

sonuç olarak zengine o cüz'i paralar koymaz iken, fakirin ocağına incir ağacı dikilir, bankaların çok afedersiniz kölesi olur...

bir yurt dışı örnek vermek istiyorum.

http://www.ensonhaber.com...lira-ceza-2015-03-05.html
Kimsenin yapamaz dediği yolları yaptı. Ulaşımda gerçek anlamda tüm ülkeyi birbirine bağladı. bölünmüş yollar yapıldı köylere bile asfalt yollar yapıldı. Ak Parti yaptı onlar hala konuşuyor
alnı ak yüreği pak insanlarla dolu olan, allah'ın bize en büyük lütfu olan biricik partimiz.
13 senedir iktidarda olan parti.
ismine yakışır partidir. Ak Parti yürüttüğü yardım projeleriyle insan haklarını herkese kanıtlamıştır. Zorda olanın mazlumun yanında oldu yardım eli uzattı. AK Parti özgürlükler konusunda insan hakları doğrultusunda adım attı ve atmaya devam ediyor
türkiyenin siyasi alanda en başarılı partisidir. ancak yönetim şekli son zamanlarda biraz fazla rutüşa uğradı. allah sonumuzu hayır etsin.
adının tersi bir partydir.
zor olsa da tamamıyle objektif olmalıyım siyaset konusunda. aklıma gelenleri bir bir yazmak istiyorum.

f. gülen örgütünün paralel bir yapı olduğu ve bitirilmesi gerektiği konusunda hemfikirim. ancak bu kadar geç bu gerçeğin duyurulması soru işaretleri uyandırıyor. ayrıca bu örgütle mücadele için geç kalınması sebebiyle( diye düşünüyorum) çılgınca ve ahmakça icraatler yapılması( örn. polis kolejlerinin kapatılması) haklı iken akp'yi haksız kılacaktır. hiç bir masumun canı acıtılamaz bir paralel yapı için. üstün demokraside bu bir farzdır.

gerçek akp'lilerin, "kralcı" akp'lileri derhal partilerinden kovması gerekiyor. atv'nin de aralarında bulunduğu yığınla yandaş medya örneğin. zannımca bu ekibin tek amacı kralcılık vesilesiyle büyük menfaatler.

akp, anadoluyu kalkındırma amacında kişilerce kurulmuş bir partidir, ki imf'den kurtulma, ekonomik atak, kültürel miraslara sahip çıkma vs vs binlerce konudaki gelişim görmezden gelinemez.

çözüm süreci askeri sükunet açısından huzur verici olsa da, gelecekte ülkenin bölünmez bütünlüğüne bir zarar gelir mi endişesi de içimde yok değil.

vergilendirme sisteminde akp'den hiç memnun değilim. ötv'nin, kdv'nin ve gelir vergisinin ve diğer tüm vergilerin yeniden tanımlanması gerekiyor. Bir otomobile, o otomobilin fiyatının iki katı kadar vergi konulabilir mi? traş köpüğünden ötv alınır mı? bu vergilendirme sistemine dünya ekonomistleri nereleriyle güler acaba? ayrıca "para cezası" konusunda gelir vergisine paralel artış/ azalış uygulaması yapılması şart, ki aklın yolu bir; milyarder de hız cezasına 100 tl veriyor, orta halli de 100 tl veriyorsa, bu cezalandırma sisteminin de modern akıl ile yeniden yorumlanmasını gerektirir diye düşünüyorum. bunun yanısıra üreticiye nasıl ki denizcilik( burada soru işaretleri artıyor)'te mazot indirimi var, öyleyse tarım sektöründe de derhal kaldırılmalı.

asgari ücrete bir zam yapılması, akp'nin sosyal kalkınma misyonuna uygun bir hamle olacaktır. gelir eşitsizliğinin yarattığı ekonomik buhranlar yine akp'nin sırtına binecek.

gıda fiyatları bir ülkenin can damarıdır. aracı dediğimiz kesimin açgözlü ellerinden kurtarılmış bir gıda sektörü, çok daha ucuz bir gıda sektörü demek olacaktır. çiftçinin malını doğrudan halka arzedebilmesinin önü açılmalı ve tekelleşmenin önüne geçilmelidir. bu noktada kralcılarla mücadele tekrar önem kazanıyor.

tayyip erdoğan, son iki yıldır edindiği şu iğrenç "ağababası" havasını bir kenara bırakmalıdır. sen tehdit edemezsin. sen ağzını bozamazsın. sen başına buyruk davranamazsın. kimseye ağır hakaretler edemezsin. çünkü sen milyonlarca anadolu insanını sembolize ediyorsun. abdullah gül'ü örnek almalısın.

kamudaki gelir eşitsizliği... hakimine savcısına trink 1000 küsur tl zam yapan akp'nin gerekçesi ne idi? her ne gerekçe ise doğru olduğunu farzedelim. peki bu gerekçe senin öğretmenin, doktorun, subayın için de geçerli değil mi ey akp? sen bu haksız zam ile yüzbinlerce insanı kendinden nefret ettirdiğini anlamayacak mısın?

bunlar şimdilik aklıma gelenler.

yani daha yapılacak çoooooook iş var akp... hem de çok... küstürülen yüzbinlerce insan var. çözümler ise zor değil. zor olan bir şey var ise, o da akplilerin bu kralcılarla yüzleşmesidir. akp bu yandaş menfaatçilerle yüzleşmedikçe kendisi batacak, ülkeyi de batıracaktır.
inat ettim kellemi alsalar oy vermem bu partiye.
görsel
güncel Önemli Başlıklar