bugün

biliyorsunuz acil çıkışlardaki koltukların önü açık olduğundan herkes oraları kapmak ister. ben de isterim.
hacı yoksa kız istemeye gitmiş damat adayı gibi dimdik oturursun valla. bide bir saat antalya olsa katlanırsın 6 7 saatlik uçuşlar var. neyse dur eyleme beni.

diğerlerinde çok yok ama türk havayollarında kabin amiri "cabin crew check" dediği gibi acil çıkışların olduğu yerdeki ablaları bi telaş alıyo. kapıda bi kol indiriyo bi anahtar gibi bişi takıyo falan veee.
acil çıkışta oturanlara "ee merhaba eğer bi durum olursa bu kolu böyle çekerek falan diye kısaca söylüyo" "eğer bunu yapamayacaksanız yerinizin değiştirilmesini isteyebilirsiniz" diyo bide. töbe töbe.

geçen yine böyle geldi, hafif eğildi tam söyleyecek. dedim gerek yok ben tecrübeliyim. hafif gülümsedi. hiç bozmadım " evet daha önce iki kez suya bir kez tarlaya acil inişim var" dedim.

kız rahatladı. tam karşımdaki katlanan koltuğu aşşa çekti kendini deli bağlar gibi bağladı koltuğa. valla bak onların emniyet kemerleri bizim arabada taktıklarımızdan iki tane düşün çapraz öyle.
bize de aksesuar gibi kemer takıyolar. te allam ya.
herkes tarafından, bu bölümde oturan yolcunun tecrübeli olması umulur.