bugün

acemi birliğinin iyi bir yer olduğunu görünce sevinen insan modelidir. ama yanıldığı bir yer vardır. asıl önemli olan usta birliğidir.
acemiligi amasya 15. piyade eğitim tugayi çıkan birisi acemilikten sonra nereye düşer ?
Çankırı olabilir. Amcam Amasya'dan sonra oraya düşmüştü.
önemli olan usta birliğidir. her şey 2. haftada birliğe ankara'dan gelen 3 heyete kendini nasıl pazarladığına bağlı. vasıfsız biri gibi görünürsen muhafız olur bol bol nöbet tutarsın. hizmet askeri olabilmen içinde elinde kullanılabilir bir mesleğin (elektirikçi, marangoz, inşaat ustası, garson vs...) olması gerekli o zaman batıya düşme olasılığın daha yüksek olur.
ne umduk ne bulduk sözünü yaşaması muhtemel insanlardır. silüsü aldıktan sonra tüm mahalledeki insanlar "torpilin mi var lan nasıl düştün oraya" diye sorup benim adıma seviniyorlardı. herkes sevinince içime kocaman bir kurt düştüydü zaten gidip ilk haftayı geçirdikten sonrada boşuna işkillenmediğimi anladım. üstünden 15 sene geçti hala mevzusu açılınca suratlarına suratlarına vuruyorum o bana "şanslı pzvnk seniiii" diyenlerin..