bugün

ingilizce bu muymuş? Diye dedirten ingilizce mucidi hoca.
Tamamen kendi geliştirdiği yöntem ile ingilizce öğretiyor. Gerçekten tanıdığım hem emeğini hemde aldığı parayı sonuna kadar hakeden insan.

Belki bilen bilir kendisi şuan Sakarya da kurs vermektedir. Bir buçuk ayda inanılmaz derece de metin okumaya başladım ve gramer denilen şey her neyse, bir buçuk ayda çözdüm ve kapattım defterini.

Pek çok eleştiri yapılmış hakkında farklı sitelerde anlamadığım.
Evet tarzı sert olabilir, size laf vurabilir, rahat davranabilir (iğnelemelerinde) ama size 6 ayda YDS den en az 80 alma garantisi veren tek hoca olabilir.
Zaten istemiyorsan gelmezsin, adamın tarzı bu. Kimseyi zorlamıyor ve maddi kaygısı yok.
Çokta uygun fiyata veriyor bu hizmeti, çoğu saçma sapan dil kurslarının yerine.
Öyle bir noktaya geliyorsun ki ondan başka çaren kalmıyor ve kendini ona mecbur hissediyosun.
Sadece onunla başarabileceğine inanıyorsun çünkü sana istemediğin kadar başarı örnekleri gösteriyor.
3 ayda bile 90 alan öğrenci gördüm.
Çoğu öğrencisi şimdi üniversitelerde kadrolular.

iki mimar arkadaşın bursa da evlerini işlerini bırakıp buraya geldiği, birinin 90 diğerinin 92 aldığı gerçeği var.
Kurstaki üç arkadaş Elazığ'dan geldi.
Diğer arkadaş evli ve eşi başka yerde görev yaparken kendisi burada.
Daha bunun gibi pek çok örnek.

Bir yıl hazırlık okuyup kursa gelen arkadaşlar var. Ben bir buçuk ayda onları üçe beşe katlarım.
Öğrencilerinin aldığı puanların bir listesi var ve yanında kursa başlama ve bitirme tarihleriyle birlikte.
Tek övündüğü şey elde ettirdiği başarılar ve kendisinin yeteneği. Fazlasıyla hak ediyor.

Kursun adı "-dığı kursu"
Eminim şimdiye kadar hiç duymadığınız hatta size komik gelen bi yöntemle öğretiyor. ilk başta çok garipsiyorsunuz fakat sonra Türkçeyi bile o şekilde konuşmaya başlıyorsunuz.

Öyle bi sisteme, disipline koyuyor ki seni..
Çalışıyorsun, sadece çalışıyorsun.
ingilizce dışında hiçbir şeye vaktiniz yok, olmuyor.
Çünkü zorunda hissediyorsun kendini.
O verilen metinleri tek boş vaktinde okumazsan vicdan azabı çekiyorsun.

Bazıları diyecek "böyle çalışsam bende yaparım" diye .
Yapmıyorsunuz arkadaşlar. Sağırlı Hocanın sistemi olmadan yapamıyorsunuz.
Başarı ve çaba hepsi size ait.
Ama onun yöntemleriyle ve teşvikleriyle bunun üstesinden geliyorsunuz.
Ve sadece zamanınızı ona harcamanız gerekiyor.

Kendine göre prensipleri var.
Hiçbir bahane de kabul etmiyor başarıya giden yolda.

Sağırlı hocanın çok fazla anlatılacak yanı var fakat hepsine alışıyorsunuz.

Şimdilerde Sakarya da kendisi fakat Kasım ayından sonra istanbul-Süleymaniye de olma ihtimali çok yüksek.

Yöntemini sevmeyen gelmez, ama o puanı almak isteyen bazı şeyleri kabul etmek zorundadır.

Gercekten o puanı almak isteyenler Kursun yeri, adamın üslubu, bilmem nesi ile ilgilenmediği sürece kendisinin de iddia ettiği gibi başarısız olma ihtimali yok.