bugün

said nursinin türklerin dini için adadığı bir ömür türkler tarafından böyle karşılık bulmuştur. benim dedem da bu ülke için şehit oldu da ne oldu. ah ulan dede canını bunlar için mi verdin.
said nursinin olaylara millet ve aidiyet üzerinde bakmadığını bilmeyen ya da bildiği bunu kasıtlı olarak yapan yazarın düşüncesidir. saygı duyulacak tarafı yoktur üstelik. said nursi gibi bir deha ile apo gibi bir köpeği yanyana telaffuz etmek cehalet değil, belahet ve gaflettir. gerçekten ayıptır ve yazıktır. said nursi ve türevleri gibi insanlar var olmalıdır bu ülkede, onlar olsa ve onların fikirleri hayat bulsa troller türemeyecektir hiç bir zaman. ancak yineliyorum said nursi ile apo köpeğini yan yana telaffuz etmek gerçekten yazıktır ve yazara acıma sebebidir.

edit:
--spoiler--
özgür bir kürdistan tohumunu ekiyorum. onu gelistirip büyütün
--spoiler--

said nursi'nin ne kendi eserlerinde ne de başka bir yerde bu tip bir sözü yoktur. said nursi'yi hala şeyh said zannedenlerin, zannetmek isteyenlerin var olduğu bir ülkede bu tip iftiraların atılması normaldir, aslen normal olmaması gerekirken. said nursi'nin nesebinin değil, ilminin önemi vardır ve said nursi'nin fikirlerine bugünün türkiye'sinin gençlerinin ihtiyacı vardır.

2. edit: eksileyebilirsiniz arkadaşlar buyrun.